Bartak-czechone-TKTomáš Barták (na snímku vpravo) je jednatelem společnosti Czech One, která se od sezony 2014 stala promotérem golfové Czech PGA Tour, a tak by měl být osobou nejpovolanější, pokud jde o zasvěcený interní pohled na pořádání nejvyšší české profesionální série. A jak sám říká, stále je co zlepšovat...

Letošní ročník Czech PGA Tour má za sebou již čtyři turnaje. Jak byste je vyhodnotil?

Myslím, že až na nepřízeň počasí, která nás provází, se turnaje povedly. Nejdůležitější pro nás jsou golfisté, profesionálové, a podle mých zkušeností jsou s organizací turnajů spokojeni, a to jak domácí, tak zahraniční hráči. Spokojeni jsou i naši partneři a my, organizátoři, ostatně také. Vždycky je ale co zlepšovat.

Co vás na turnajích nejvíc překvapilo?

Jak víte, překvapení mohou být příjemná i nepříjemná. Mezi ta nepříjemná bych zařadil neserióznost některých partnerů, s nimiž jsme jednali. Překvapil mne i fakt, že jen některé golfové resorty pochopily význam přítomnosti prestižní golfové série na daném hřišti a možnosti tento fakt marketingově využít. Už jen to, že na TV stanicích Nova Sport, Golf Channel a Sport 5 se z každého turnaje vysílá hodinový sestřih s několika reprízami, považuji za marketingově zajímavé. Musíme se z toho do budoucna poučit a aktivně jednat v prvé řadě s těmi, kdo o spolupráci stojí a kdo je pro ni také ochoten něco udělat. V této souvislosti bych rád vzpomenul na příkladnou spolupráci například s managementem resortů Ostravice nebo Skalice.
Pokud jde o ta příjemná překvapení – ne přímo překvapení, spíše příjemné zjištění – tím je profesionalita našich spolupracovníků, kteří se na túře podílejí. Ať už je to tým rozhodčích, tým lidí z agentury TODO Production, která zajišťuje výrobu televizních pořadů, naše PR agentura a další.

Co říkáte trendu zvyšujícího se počtu kvalitních zahraničních hráčů na české Tour?

Tento trend vítáme. Je vidět, že kvalitní zahraniční hráči si k nám našli cestu. Vždyť v žebříčku Czech PGA Tour je jich pět v TOP 10. Zejména hráči z Nizozemska představují pro naše profesionály těžkou konkurenci. Pokud jde o domácí hráče, očekávali jsme mnohem vyšší zájem českých profesionálů. Už jenom proto, že ti nejlepší často pracně dávají dohromady prostředky na sezonu. Na našich turnajích přitom mají velkou šanci si zajímavé peníze vyhrát. Dále jsme jejich zájem čekali i z toho důvodu, že se tato Tour připravuje vlastně pro ně – je jednou z důležitých věcí, které pro ně organizuje PGAC, i když nyní prostřednictvím jiného promotéra. Pokud ale zájem mít nebudou, nedá se nic dělat, zahraje si tu víc cizinců. Určitě nebudeme uhýbat z cesty vedoucí ke zkvalitňování soutěže.

Jak jste vnímal situaci druhý den na Ostravici, kdy počasí zabránilo dohrát kolo?

Byla velká smůla, že nám opět nevyšlo počasí. Všichni jsme se těšili na napínavou bitvu o prvenství, ale příroda byla proti. Mnohahodinový déšť i přes maximální snahu ze strany resortu způsobil nehratelnost hřiště. Soutěžní výbor proto rozhodl, že druhé kolo bude zrušeno a vyhlašovaly se výsledky po prvním kole.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně zdaru v pokračování Czech PGA Tour!
Text: Radovan Vrátný, foto: Ota Mrákota


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...