agt-2018-mruzek-1Tradiční zahajovací turnaj české profesionální série se uskutečnil 17.–18. května ve Slavkově u Brna, a přestože se místní links v podobě čtvrtečního deště a pátečního větru bránil těmi nejsilnějšími zbraněmi, dokázala ho česká profesionální elita pokořit. Nejlepší formu si na jih Moravy přivezl Filip Mrůzek, který dvěma vyrovnanými koly 68, 68, celkem 136/-8 zvítězil s náskokem čtyř úderů, žádná velká tlačenice se ale nekonala ani na ostatních pódiových pozicích, které si rozebrali Michal Pospíšil (140/-4) a Tadeáš Sedláček (141/-3).

„Výborně připravené hřiště, vynikající spoluhráči a dobrá hra. Já jsem spokojen." glosoval svůj úspěch Filip Mrůzek. A peníze? Ano, byly také ve hře. Z celkové 300tisícové dotace si vítěz odváží 50 tisíc, druhý v pořadí 32 tisíc a třetí 23 tisíc, ale...

Díky spolupráci promotéra s brněnskou galerií Dílo byla nastavena nová tradice, a to oceňování hráčů nejenom penězi, ale i uměleckými díly, tentokrát originály s golfovým motivem v hodnotě 40 000 Kč od akademické malířky Zuzany Kadlecové.
„Díla, která hráči dostali, jsou sice prodejná, vybíral jsem je ale spíš s cílem, aby se mohla stát sběratelskými kousky a základními kameny jejich vlastních soukromých sbírek," prozradil Roman Kalina, který Galerii Dílo provozuje.

Výsledky turnaje Austerlitz & Golf Magazine Trophy

agt-2018-winners-650


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...