Golf aktuálně US Open se do Chambers Bay vrátí

Hráčům navzdory. Bez ohledu na velkou kritiku, která se na USGA i Chambers Bay snesla, není vyloučené, že se na tomto hřišti uskuteční US Open v budoucnu, stejně jako není vyloučené uspořádání dalších významných akcí.

US Open má sice s místem dějiště vystaráno do roku 2023, nicméně poté se Chambers Bay může o turnaj ucházet znovu. V této souvislosti se hovoří také o US Women's Open.

Každopádně se resort i hřiště musí změnit. Golfová expertka Kathy Bissel například hovoří o potřebě upravit prostory pro diváky, neboť hřiště nebylo navrhováno s ohledem na divácké zázemí, které je v případě takového podniku nezbytné. "Je to typická ukázka toho, že nevěděli, co nevěděli, a každý vyjma lidí kolem osmnácté jamky tím trpěl," uvedla Bissel.

Konkrétně se často "propíraly" valy kolem jamek, které nekoresponují se současnou turnajovou hrou. Vybudovat by se rovněž měly průchozí zóny, kterými budou diváci procházet a sledovat dění na jednotlivých jamkách. Na přestřes přišla i skupina bankrů na poslední jamce po pravé straně, které jsou pro amatéry děsivé. Profesionlové je sice přehrávali, byť za nimi nebylo tolik místa. Buď by měly být zkráceny, aby se zde mohli pohybovat diváci, nebo by měla být rozšířena dopadová zóna.

Další změny se týkají zázemí, resp. prostor pro umístění stánků a galerií pro fanoušky, snížení valu u jedničky, oddělujícího fervej osmnáctky, podobně na tom jsou jamky č. 11, 15, 16 a 17. Některé kopečky a pahorky by se měly snížit. Z greenu třináctky tak bylo obtížné zahlédnout hráče. Překvapivé je, že se expertka nedotkla ve svých doporučeních greenů, k jejichž stavu se hráči vyjadřovali nejčastěji.

Nechme se překvapit, zda se US Open skutečně do Chambers Bay vrátí. Pokud ano, změní hřiště svou tvář? A co proklínané greeny?


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...