Koepka US 2Brooks Koepka podruhé v řadě vyšplhal až na nejvyšší stupínek US Open. Mezi svými dvěma triumfy přitom bojoval s nepříjemným zraněním levého zápěstí, jež mu na tři měsíce vystavilo stopku. Nakonec ho ale nezastavili soupeři, náročné hřiště ani herní výpadek.

„Tři a půl měsíce nemohl sáhnout na hůl, a když jsem pak viděl, jaké rány hraje, žasl jsem. Nechápu, jak to dokázal, ale fakt je, že Brooks je mimořádně talentovaný hráč," uvedl na Koepkovu adresu jeho kedík.

Na konci týdne se o tom přesvědčili i jeho soupeři. Koepka sršel se sebedůvěrou, ostatně sám přiznal, že nikdo ve startovním poli nebyl sebevědomější než on a že byl před finále připravený trofej znovu získat do svého držení. V závěrečné rundě zahrál 68, celkově jednu ránu nad par a od dob Curtise Strange (1988, 1989) se stal prvním hráčem, jenž úspěšně obhájil titul.

Tommy Fleetwood předvedl strhující finiš, jeho 63 ran bylo „široko daleko" nejlepším výsledkem na kolo v celém turnaji, nicméně Angličan se přiblížil „jen" na jednu ránu. Třetí skončila s odstupem dvou ran světová jednička Dustin Johnson.

Žádný z hráčů nedokázal v součtu čtyř kol pokořit par hřiště, pohromou skončil podnik pro bývalé vítěze – McIlroye (+10), Kaymera (+18), Woodse (+10), Spietha (+9) nebo McDowella (+9), kteří do závěrečných kol nedošli. Cut na náročném hřišti Shinnecock Hills se zastavil na hodnotě +8.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2018/us-open/leaderboard.html

Foto: @pgatour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...