An

Desetinásobnou vítězku majoru a někdejší světovou jedničku Anniku Sörenstam asi netřeba dlouze představovat. Třebaže už soutěžnímu golfu na vrcholové úrovní řekla sbohem, její rady určitě přijdou vhod. Velmi často se dostanete do situace, kdy míč dopadne přesně do takové vzdálenosti, že se před následující ranou musíte rozhodovat mezi dvěma za sebou jdoucími holemi. Co si v takovém případě počít? Zkuste se držet Anničiných tipů.

1. Co váš momentální zásah míče?
Výběr hole výrazně ovlivňují vaše pocity, jaké ze hry ten den máte. Jestliže třeba váháte mezi železem č. 6 a 7 a zdá se vám, že jste unavenější, pak raději zahrajte šestkou. Nemusíte usilovat o co nejdelší ránu. Navíc člověk vždycky švihne snáz, pokud zahraje volně, bez stresu.

2. Zvažte rozmístění překážek
Kdykoliv budete muset přehrát překážku (vodní či písečnou) v přední části greenu, volte delší hůl. Nechcete na sebe přece vytvářet ještě větší tlak tím, že se budete snažit kratší holí dosáhnout delší carry vzdálenosti. Jestliže je překážka za greenem, můžete si vzít kratší hůl – ovšem pouze v případě, že nemusíte prodlužovat švih oproti svým zvyklostem.

3. Kde je umístěná vlajka?
Navrtání jamky je sotva opominutelný faktor, který však velká většina hráčů nebere v potaz: obvykle se spokojí s tím, že se podívají do birdie karty, případně si určí, kolik metrů je to ke greenu, a tím to pro ně končí. Na řadě dnešních hřišť ale narazíte na rozlehlé greeny, kde rozdíl od předního po zadní okraj jamkoviště může činit až tři hole! Jestliže v této chvíle váháte mezi dvěma holemi, je-li vlajka spíš vzadu, pak volte delší hůl, v opačném případě si vezměte kratší.

Foto: Tristan Jones/LET


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...