Gaggenau-Hanak

Garcia vodaI když mnohdy jen o stometrovou ránu, kterou byste za normálních okolností zvládli bez mrknutí oka, jakmile máte poslat míček přes vodní překážku, zmocní se vás obava. Sebevědomí je rázem pryč a katastrofa na spadnutí... Nemusí tomu tak však být. Vítěz Masters 2017 Sergio García vypíchne pár klíčových bodů, na které je třeba se zaměřit, abyste ránu úspěšně zvládli. Jestli vás to uklidní, pak prozradím, že nervozita se zdaleka netýká jen amatérů, ale potýkají se s ní i kovaní profesionálové.

Základem úspěchu je proto nastavení mysli. Třebaže mnozí trenéři radí ignorovat vodu a zahrát obvyklou ránu na danou vzdálenost, podle mě to není optimální přístup. Jestliže překážku vytěsníte z hlavy, často to může přispět ke špatně volbě, ať už hole nebo rány. Smiřte se s existencí vody a vytvořte si pozitivní plán, jak se jí vyhnout. Zkuste se přitom řídit čtyřmi následujícími doporučeními.

1. O číslo delší hůl
Vzpomeňte si, kolik přihrávek jste jen nechali krátkých... Odhadoval bych to tak na 75 %. Vezměte si proto delší hůl a hladce švihněte. Ne rychleji či razantněji, tím byste mohli ztratit nad úderem kontrolu.

2. Nepotlačujte vodu
Snaha „vymazat" vodu vás obvykle vede k negativnímu postoji, což zvyšuje riziko špatné volby rány. Přijměte překážku jako fakt.

3. Atak vlajky
Nesnažte se hrát za každou cenu na vlajku, opět to zvyšuje náchylnost k chybě. Zvolte si část greenu, která nabízí více prostoru pro případnou nepřesnost. Tuto volbu oceníte, zejména pokud se „nekamarádíte" s wedží.

4. Procvičujte patování
Budete-li se držet předchozí rady, patrně vás čeká dlouhý první pat. Proto jim v tréninku věnujte náležitou pozornost, jen tak si uchováte naději na solidní skóre.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...