Většina hráčů, včetně těch nejlepších profesionálů, má v zásadě problém s tím, aby zahrála zcela rovnou ránu. Neděje se tak proto, že by současné míče příliš rotovaly, příčina spočívá v tom, že si mnozí hráči neumí představit naprosto přímý směr letu míče, a to dokonce ani v případě patů nebo chipů.
Když ránu neumíte „vidět", nebudete mít potřebné sebevědomí pro její zahrání. Já sám se s tím třeba často potýkám v případě krátkého pitche na plochý green, jestliže v cestě k vlajce nestojí žádná překážka. Z nějakých důvodů si nicméně dovedu názorně představit křivku, po které míček vyšlu. Možná je to tím, že hráči při zásahu stojí k míči bokem, nikoliv za ním jako například v biliáru.
Takřka nikdy tak nehraju rovnou ránu. I když mám v ruce pitching wedge, stále se úder snažím zakroutit. Draw i fade vykroužím i nejkratšími holemi. Jak na to?
Chci-li zahrát draw, snažím se, aby se hůl kolem mě „omotala". Ve finiši šaft hole držím prakticky kolmo k páteři. Pokud jde o fade, šaft končí o něco výš a padá dolů. Čím víc postoj otevřete/zavřete, o to větší křivku vytvoříte.
Jak zahrát draw
Míček si v postoji posuňte poněkud dozadu a udržujte mírně uzavřený postoj. Pravé chodidlo posuňte několik centimetrů dozadu (tzn. dál od cílové linie). Během švihu dovolte holi otáčet se v momentě postupného povolování zápěstí do úderu a celý pohyb zakončete s šaftem v kolmé pozici vzhledem k páteři.
Jak zahrát fade
Míček si v postoji umístěte lehce dopředu ve srovnání s obvyklou pozicí, kdy se nachází ve středu postoje. Udržujte mírně otevřené postavení, tzn. levou nohu posuňte pár centimetrů dozadu. Švihněte tak, aby hůl v závěrečné pozici mířila téměř rovnoběžně s páteří.
Oba údery pečlivě procvičujte, abyste pro každý z nich získali potřebný cit. Uvidíte, že časem zvládnete tvarovat rány i těmi nejkratšími holemi v bagu.
Foto: Globe Media/Reuters
|
Přihlášení Golf News
Kontakty
Redakce
Inzerce na www.golfinfo.cz
Inzerce v týdeníku Golf News
Inzerce v časopise Golf
Advertising in Golfinfo.cz in English
Advertising in Golf News in English
GOLF magazine profile in English
Profil časopisu Golf
Profil a ceník Ročenky Golf 2025/26
Profil Hot Travel Revue 2025
Profil Hot Equipment Revue 2025
Profil Hot Wellness Revue 2025
Austerlitz Golf Trophy 20.- 23.5.2025
Czech PGA Tour 2025
World Corporate Golf Challenge
Národní finále 13.8.2025
Kaskáda Golf Trophy 2.-5.10.2025
Grandfinále Czech PGA Tour 2025
CCB, spol. s r. o.
Okružní 19
638 00 Brno
šéfredaktor: Josef Slezák
e-mail: golfinfo@golfinfo.cz
mobil: +420 604 210 053
tel.: +420 545 222 774
RSS Sitemap Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2024. Všechna práva vyhrazena.
Zásady zpracování a ochrany osobních údajů.