Golc driverUž jsme zvládli hru železy a je na čase postoupit o krok výš. Podívejme se tedy na dřeva a hybridy, hole s velmi širokým využitím. Dřevo vám totiž může posloužit nejen jako první alternativa drajvru na odpališti, ale lze ho vzít i na dlouhé rány z fervejí a v některém případě i z vyšší trávy. Stejně tak je tomu v případě hybridu, který navíc mnohdy přebere v bagu úlohu dlouhého železa.

1. Výška natýčkování
Vzhledem k tomu, že dřeva jsou první náhradou drajvru při hře z týčka, vstupuje do hry výška natýčkování. A právě v tom začínající golfisté mnohdy chybují, když si výšku míčku nastaví do stejné pozice jako při hře drajvrem. Dřeva i hybridy však mají nižší profil, což vede k tomu, že hůl projde více méně pod míčkem a zasáhne ho horní hranou. Výsledkem je vysoká a nepříliš dlouhá rána (v golfovém slangu označovaná jako tzv. gagarin).
Obecně lze pro hru z týčka jak v případě dřeva, tak hybridu volit takovou výšku natýčkování, kdy horní hrana hole sahá maximálně do poloviny míčku.

2. Umístění míče a postoj
Samotný postoj je na rozdíl od želez vzpřímenější, což je dáno delšími šafty dřev a hybridů, dráha švihu je tím pádem plošší. Jinak však platí obecné zásady – chodidla, kolena, boky a ramena jsou vyrovanány ve stejné přímce souběžně s linií vedoucí na cíl. Paže jsou opět volně spuštěné, abyste mohli plynule švihnout.
U hybridu je šířka postoje stejná jako při hře delšími železy, u dřev lze zaujmout o něco širší postoj. Jeho šíři vždy regulujeme pravou nohou, míč tedy zůstává ve stejné poloze, pouze více či méně ukročíte pravou nohou dozadu (v případě praváků). Na rozdíl od želez tak při ranách dřevem bude míček v postoji umístěn blíže levé noze.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...