Inzerce
Pravidla - test

Willett patMožná nikdy nezískáte zelené sako jako Danny Willett, z jeho hry si však můžete vzít dva klíčové prvky, které z něho činí velmi precizního „patéra". Dokážete-li si nakreslit přímou linii na sférickém objektu, máte z poloviny vyhráno. Pokud pak míček dokážete po této linii konzistentně posílat nějakých třicet centimetrů, zvládli jste i druhou část. Stručně řečeno – úspěch spočívá ve zjednodušení patovacího úderu. Danny vám prozradí, jak na to.

1. Správně namířit
Prvně si musíte správně zvolit, kam mířit. Součástí mé rutiny je proto pozorné čtení dráhy, kdy si dřepnu za míček a prozkoumám dráhu. Jakmile si vyberu bod, na který budu mířit, umístím míček tak, aby linie vyznačená na míčku směřovala zvoleným směrem.
Na míčku zpravidla najdete natištěnou tenkou linku, já sám si ji ale ještě zvýrazním silnější fixou. Rozhodně mi to pomáhá v lepším namíření a také bych to doporučil všem amatérům. Tuto linku musím při založení hole dobře vidět.

2. Pozice hlavy patru
Rekreační golfisté mají ve zvyku měnit patovací úder v závislosti na sklonu greenu v domnění, že tak snáze eliminují brejk. Ve skutečnosti to ovšem vede pouze k nekonzistenci patů. Klíč k úspěchu totiž spočívá v tom, abyste hlavu patru přivedli kolmo k míčku. Já si proto na greenu zvolím místo a vytvořím si pomyslnou přímku v délce zhruba 30 centimetrů. Následně se snažím, aby míček po takto vymezené dráze roloval. O každém patu tak v počátku uvažuji jako o přímce a soustředím se jen na správný zásah, kdy líc musí směřovat kolmo k míči. Jako cíl tedy nepoužívám jamku. Jestliže míček vystartuje po správné dráze, pak už se soustředím pouze na rychlost patu s ohledem na vzdálenost.

Jak poznáte, že jste úderovou plochu udrželi kolmo? Je to jednoduché, nicméně to pochopitelně vyžaduje cvik. Jestliže však při tréninku jeden míček za druhým roluje přes zvolený bod, místo aby jej míjel jednou zleva, jednou zprava, máte vyhráno. Proto tento dril zkuste do tréninku zařadit, určitě se vám to vyplatí.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...