Výbava

Prouzova 700px

Titleist New NXT a New NXT Tour Balls

Nejnovější NXT míčky si přinášejí na trh přívlastek nejodolnějšího a ke stranovým rotacím nejméně náchylného míče nesoucího označení Titleist. Avšak zatímco odolná ionomerová vrchní vrstva prodlužuje životnost míče a snižuje spin u všech typů úderů, velké jádro míče a konstrukce dimplů vylepšují aerodynamické vlastnosti primárně cílené zejména na dosahovanou délku úderů z týčka a dlouhými železy. Cena za krabici s tuctem míčků by se měla pohybovat někde v okolí ekvivalentu k 35–40 dolarům.

Více o nových míčích

Inzerce

Novinka roku 2010, která nezklame

Klasický tvar celotitanové hlavy s černou povrchovou úpravou srší sofistikovaným designem s již zavedeným systémem Adjustable Flight Technology, umožňujícím změnu otevření úderové plochy od otevřené, přes neutrální k zavřené. Připočtěte charakteristickou „devítibodovou“ úderovou plochu a zjistíte, že tuto hůl se vyplatí mít.

Celý článek...

Ještě více výkonu bez ztráty kontroly

Vždy stojí zato zpozornět, když Wilson přichází na trh s novými železy. Vždyť tyto hole měl od roku 1920 v bagu každou dekádu vždy alespoň jeden vítěz některého z major turnajů. Nejnovější inkarnací, která již byla veřejnosti představena, jsou železa Wilson Ci9, plynule navazující na populární modely Wilson Ci6 a Wilson Ci7.

Celý článek...

Nejrychlejší a nejlehčí prototyp z dílny Taylormade

Přestože současný Burner patří k obchodně úspěšným modelům, objevil se letos koncem února v Americe (a o něco později se objeví i v Evropě) jeho vývojový nástupce Burner SuperFast. A nečekejte jen kosmetické změny. Hned na první pohled vás ohromí až monstrózní úderová plocha (4 500 mm2), nezaměnitelně na vás zapůsobí i zvlněný prolamovaný design spodní části.
Historicky nejlehčí hlava z díly TaylorMade, vážící pouhých 284 gramů, vytváří ve spojení s dokonalou aerodynamikou korunky nejrychlejší model TM. K rychlosti hole v impaktu přispívá i prodloužený šaft (46,5 palce, cca 118 cm), což v kombinaci se zvýšeným MOI (momentem setrvačnosti) a osvědčené Dual Crown technologii viditelně prodlužuje rány i průměrných hráčů.
Objem hlavy: 460 cm3
Lofty: 9,5°; 10,5°; 13°
Šafty: Matrix Ozik Xcon 4,8
Uvedení na trh: 2010 (USA/únor)
Cena: cca 7 000–8 000 Kč

Více informací

Rife Putters – dva modely, stejná technologie

Na začátku roku 2010 představila americká firma Rife Putters své dva nejnovější modely: 460 Mid Blade a 400 Mid Mallet. Ani jeden z nich nezastírá, že jsou následovníky původních túrových modelů, které navrhl začátkem roku 2000 sám Guerin Rife, a to včetně patentově chráněné revoluční technologie RollGroove, zaručující správnou dopřednou rotaci míčku od prvního momentu, se kterou pak patry doslova dobyly Champions Tour.

Celý článek...

Novinka sezony 2010 od Sun Muntain

Americká firma společnost Sun Mountain patří mezi lídry trhu zejména v oblasti golfových bagů, kterým se intenzivně věnuje již 25 let a kde se každoročně prezentuje mnoha a mnoha zajímavými novinkami. Bylo tedy docela přirozené, že se zkušenosti z vývoje speciálních vláken, včetně mnoha svých patentů, rozhodla aplikovat i v oblasti ochranných golfových obleků.
Bundy a kalhoty jsou z mikrovláken odolávajících větru i vodě. Jejich účinnost navíc zvyšuje teflonový potah, potřebný komfort zase taftová vrstva. Nezapomínalo se ani detaily, jako jsou ramenní výztuhy, nastavitelné manžety, zipem osazené boční kapsy, vrchní hrudní kapsa, vyztužený pas aj., které přinášejí tu správnou pohodu a oprávněně staví produkty této značky na nepřehlédnutelná místa v oblasti ochranných obleků.
Velikosti: M–XXL
Barevné kombinace: černá; červeno/černá; modro/černá; bílo/černá; vínová/černá
Uvedení na trh: 2010 (USA/leden)
Cena: cca 2 000 Kč/bundu; 1 500 Kč/kalhoty

Více informací

Strana 64 z 65

64

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...