Cobra Iron SpeedbackAneb tři přednosti nových želez Cobra King F9 Speedback v kostce. Jak už se u výrobce stalo zvykem, díky poznatkům Brysona DeChambeau uvádí na trh železa i v jednotné délce šaftu, tzv. One Length. Výrobce poprvé v historii u želez úspěšně kombinuje nízko posazené těžiště s vysokým momentem setrvačnosti. Ve výsledku se to projevuje výborným poměrem rychlosti míče i tolerance. U želez z kategorie pro zlepšení si přitom zákazník tradičně volil mezi délkou a odpouštěním. Toho je nyní díky novým F9 ušetřen. Optimalizací těžiště a vysokým MOI zkonstruovali nejdelší, nejrychlejší i nejtolerantnější železa.

„Bez přehánění mohu potvrdit, že jde z technologického hlediska o nejpokročilejší železa," pyšní se viceprezident výzkumu a vývoje Cobra Golf Tom Olsavsky. „Až dosud hráči museli volit, zda chtějí metry k dobru, nebo hůl, co odpustí méně přesný zásah. Pokud chtěli metry, padla tomu za oběť tolerance a naopak. Železa King F9 Speedback jim dají obojí, což dosud žádné hole neumožnily."

Za tím účelem použili několik klíčových prvků. V prvé řadě snížili těžiště přidáním hmoty dolů a využitím ocelových pásků kolem zadní části železa. Díky nižšímu těžišti zvýšili rychlost míče a prodloužili carry.
Design vedoucí k vysokému momentu setrvačnosti souvisí s přidáním hmoty do spodní části i s rozšířením ke špičce i patě ve srovnání s tradičním tvarem želez. U želez číslo 4 až 7 přidali k patě i špičce 33 gramů wolframu, tím se moment setrvačnosti zvýšil o 10 %, což vede k větší stabilitě, potažmo toleranci, přesnosti, délce i rychlosti míče.

Kovaná líc proměnlivé tloušťky (Forged E9 PWRSHELL Face) je lehčí a tenčí s větší sweet zónou, kovaná vložka PWRSHELL pohlcuje a vrací více energie, takže míč letí rychleji a stoupá pod vyšším úhlem. Třídílný medailon v zadní části tlumí vibraci a vylepšuje pocit z rány. Líc i drážky jsou frézované počítačově, což vede k přesnějším loftům i větší úderové kontrole, stejně tak lze snáze kontrolovat spin.

Technologie progresivního spinu u dlouhých a středních želez i wedží dosáhli tvarovou úpravou drážek. U želez 4 až 7 mají tvar „V" a spin je redukován, u želez od č. 8 po PW mají tvar U pro větší kontrolu a přesnost, u GW a SW jsou drážky blíže sobě, aby hráč využil maximálně rotaci při úderech z okolí greenů. Progresivně pracovali také s délkou krčku. U dlouhých želez je kratší a spolu s nízko usazeným těžištěm podporuje vyšší úhel odpalu, delší krček krátkých želez pak progresivně zvyšuje těžiště a napomáhá nižšímu, kontrolovanějšímu letu míče.

Železa jsou, podobně jako jiné hole výrobce v minulosti, vybavena systémem Cobra Connect, zapuštěným v gripu. Ten s pomocí aplikace umožňuje zaznamenávat klíčové statistiky hry a pracovat na jejím zlepšení.
Sada KING F9 SPEEDBACK s proměnlivou délkou šaftu vychází na 900 euro (ocel)/1 000 euro (grafit) a standardně je opatřena šaftem KBS Tour 90 (flexe S, R) a černým gripem Lamkin Crossline Cobra Connect. K dispozici je verze pro praváky i leváky. Dámská verze od č. 5 či 6 po SW je osazena gripem Fujikura ATMOS (55 g) a černo-růžovým gripem Lamkin Crossline Cobra Connect.

Zásluhou Brysona DeChambeau výrobce nabízí i set s jednotnou délkou šaftu, tzv. ONE Length Design. Vhodný je pro hráče vyžadující konzistenci a jednoduchost. Vychází ze stejných základů jako set s proměnlivou délkou šaftu, navíc došlo k několika vylepšením. Set vychází z délky šaftu a hmotnosti hlavy hole odpovídající železu č. 7. To umožňuje používání stejného švihu napříč setem, což podporuje sebevědomí i konzistenci.
Z dílčích úprav je třeba zmínit širší spodek dlouhých želez (4 až 6), vedoucí ke snížení těžiště a tím i vyššímu letu míče, progresivní vyvážení šaftů, kdy se využívají tři různé hmotnosti: lehký Tour 80 u želez č. 4–6 podporující vyšší úhel odpalu, středně těžký Tour 90 u želez č. 7–9 nabízející větší kontrolu a přesnost a těžký Tour Wedge od PW dolů, který vylepšuje cit z rány a přesnost při úderech v okolí jamkoviště. Ocelový set vychází na 900 euro, grafitový na 1 000 euro. Pravoruké sety zakoupíte běžně, levoruké pouze na objednávku.

Stránky výrobce: www.cobragolf.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...