Výbava

Prouzova 700px

Nejnovější supertolerantní železa řady Burner nezastírají, že jsou určena zejména začínajícím hráčům s nekonzistentním, pomalejším švihem. Doslova technické triky poskytují holi extrémně vysoký moment setrvačnosti schopný tolerovat nekonzistenci a nízko položené těžiště pro optimální vzlet míče. Ovladatelnosti pomáhá i konstrukce spodní části hlavy, eliminující vliv trávy na její pohyb, číslo od čísla proměnlivá tloušťka úderové plochy (slabší u dlouhých želez pro zvýšení pružinového efektu, tlustší u krátkých pro udržení přesnosti) a masivní offset redukující tendenci ke šlajsům.
Nové hole by měly být dostupné od dubna 2010 a jejich cena by se měla pohybovat někde okolo 600 dolarů u ocelových šaftů a 800 dolarů u grafitu za set 4–PW s tím, že SW a č. 3 lze dokoupit samostatně. Ženská verze želez SuperLaunch se bude odlišovat výraznou nachovou barvou.

Více podrobností

Titleist New NXT a New NXT Tour Balls

Nejnovější NXT míčky si přinášejí na trh přívlastek nejodolnějšího a ke stranovým rotacím nejméně náchylného míče nesoucího označení Titleist. Avšak zatímco odolná ionomerová vrchní vrstva prodlužuje životnost míče a snižuje spin u všech typů úderů, velké jádro míče a konstrukce dimplů vylepšují aerodynamické vlastnosti primárně cílené zejména na dosahovanou délku úderů z týčka a dlouhými železy. Cena za krabici s tuctem míčků by se měla pohybovat někde v okolí ekvivalentu k 35–40 dolarům.

Více o nových míčích

Novinka roku 2010, která nezklame

Klasický tvar celotitanové hlavy s černou povrchovou úpravou srší sofistikovaným designem s již zavedeným systémem Adjustable Flight Technology, umožňujícím změnu otevření úderové plochy od otevřené, přes neutrální k zavřené. Připočtěte charakteristickou „devítibodovou“ úderovou plochu a zjistíte, že tuto hůl se vyplatí mít.

Celý článek...

Ještě více výkonu bez ztráty kontroly

Vždy stojí zato zpozornět, když Wilson přichází na trh s novými železy. Vždyť tyto hole měl od roku 1920 v bagu každou dekádu vždy alespoň jeden vítěz některého z major turnajů. Nejnovější inkarnací, která již byla veřejnosti představena, jsou železa Wilson Ci9, plynule navazující na populární modely Wilson Ci6 a Wilson Ci7.

Celý článek...

Nejrychlejší a nejlehčí prototyp z dílny Taylormade

Přestože současný Burner patří k obchodně úspěšným modelům, objevil se letos koncem února v Americe (a o něco později se objeví i v Evropě) jeho vývojový nástupce Burner SuperFast. A nečekejte jen kosmetické změny. Hned na první pohled vás ohromí až monstrózní úderová plocha (4 500 mm2), nezaměnitelně na vás zapůsobí i zvlněný prolamovaný design spodní části.
Historicky nejlehčí hlava z díly TaylorMade, vážící pouhých 284 gramů, vytváří ve spojení s dokonalou aerodynamikou korunky nejrychlejší model TM. K rychlosti hole v impaktu přispívá i prodloužený šaft (46,5 palce, cca 118 cm), což v kombinaci se zvýšeným MOI (momentem setrvačnosti) a osvědčené Dual Crown technologii viditelně prodlužuje rány i průměrných hráčů.
Objem hlavy: 460 cm3
Lofty: 9,5°; 10,5°; 13°
Šafty: Matrix Ozik Xcon 4,8
Uvedení na trh: 2010 (USA/únor)
Cena: cca 7 000–8 000 Kč

Více informací

Rife Putters – dva modely, stejná technologie

Na začátku roku 2010 představila americká firma Rife Putters své dva nejnovější modely: 460 Mid Blade a 400 Mid Mallet. Ani jeden z nich nezastírá, že jsou následovníky původních túrových modelů, které navrhl začátkem roku 2000 sám Guerin Rife, a to včetně patentově chráněné revoluční technologie RollGroove, zaručující správnou dopřednou rotaci míčku od prvního momentu, se kterou pak patry doslova dobyly Champions Tour.

Celý článek...

Strana 63 z 64

63

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...