Brother-leaderboard
Výbava

Prouzova 700px

aneb nové Titleist Pro V1 2011

Přestože v sortimentu hráčských míčů jsou považovány za absolutní špičku, nespí výrobce na vavřínech a pracuje na dalších vylepšeních. Důkazem budiž model Pro V1 2011. Podle testů by měl míč vykazovat o něco pronikavější let, zejména ve větru, a měli byste s ním dosahovat vyšší rotace a tím i kontroly.
Stejně jako předchůdce se skládá ze tří vrstev. Vnitřní jádro z polybutadienu bylo vylepšováno novou ZG technologií, druhá vnitřní ionomerová vrstva zůstala bez úprav, zato ve svrchní části (uretan elastomer) ubylo celých 40 dimplů. Loni byste jich napočítali 392, letos tedy pouze 352. Důlky pěti různých rozměrů jsou rozmístěny ve třech osách symetrie. Právě rozmístění dimplů a jejich velikost je velikou vědou, která má obrovský vliv na obtékání vzduchu kolem míče, což se projevuje v jeho letových vlastnostech. V prodeji je od konce ledna.

Stránky výrobce

ABF-fordecor

Úspěšný útok na city golfistů všech kategorií

Značka Cleveland se už dlouhodobě těší pověsti jednoho z nejuznávanějších výrobců wedží, a tak snad nikoho nepřekvapí, že na svých holích dokáže vykouzlit takové drážky, jež míč skutečně pořádně „roztočí“. Využívají k tomu technologii označovanou Laser Milled, kdy jednotlivé laserem vyřezané drážky nejsou stejné, ale hlubší se střídají s jemnějšími. Takové hole pak mají ideální drsnost povrchu pro udělení požadované rotace.
Dutina v zadní části hole umožnila posunout těžiště níž a více dozadu, v porovnání s předchůdci tak železa nabízejí vyšší rány a více tolerance, podpořené širší spodní částí, avšak zároveň je vykoupena trochu horší zpětnou vazbou. Železa mají i velmi decentní offset, potlačující nežádoucí slice.

Stránky výrobce

Set želez (a hybridů) pro snadnější hru

Set želez i hybridů K15 umožňuje hráčům nastavení holí podle jejich požadavků, což by se mělo pozitivně promítnout v lepším letu míče a vyšší konzistentnosti hry. V nabízené konfigurace jsou dostupná jak železa číslo 5 a 6, tak hybridy číslo 5 a 6, což je skvělá zpráva pro golfisty preferující před středními železy právě hybridní hole.
Úderová plocha želez je zhotovena z odlehčeného titanu 17-4, tělo je vyrobené z oceli, celá konstrukce pak přispívá k lepšímu odpouštění a usnadňuje vzlet míče. Hmotnost ušetřená použitím odlehčeného titanu se přesunula do spodní části a po obvodu hole, výsledkem je větší přesnost a vyšší trajektorie míče.
K dispozici jsou železa 5–9, PW, UW, SW a LW; šaft AWT (ocel), TFC 149i (grafit); flexe soft R, R, S a X (ocel), L, soft R, R a S (grafit); doporučená cena: 135 €/hůl (ocel), 155€/hůl (grafit)

Stránky výrobce

Fervejové dřevo lehké jako „pírko“

Nová dřeva sázejí na rovnici: nízká hmotnost hole = vysoká švihová rychlost = velmi dlouhá rána. Výrobce se chlubí, že oproti konkurenci nabízí o přibližně 30 gramů lehčí hůl, než je v tomto segmentu běžné. Zásluhu na tom má především ultra lehký šaft o hmotnosti pouhých 43 gramů s označením Miyazaki C. Kue Ultralite.
Přestože je nový model lehčí, pyšní se překvapivě o něco větší ocelovou hlavou. Tato konstrukce je výhodná zejména pro hru z týčka, některým hráčům však nemusí vyhovovat při hře z ferveje. Hole bude možné zakoupit v široké škále loftů: 13°, 15°, 17°, 19° a 22° (dřeva 3–7).

Stránky výrobce

aneb Nejnovější TourEdge - Exotics XCG-4

Nemožné ihned, zázraky do tří dnů... Možná i tohle všechno slibuje nový přírůstek z rodiny drajvrů – Exotics XCG-4. Podle jeho tvůrců si totiž právě s tímto nádobíčkem splníte své tajné sny, tedy alespoň pokud toužíte prodloužit své drajvy.
Vývojáři společnosti TourEdge si dali opravdu záležet a s drajvrem si pěkně vyhráli. Výsledkem jejich práce je jeden z nejlehčích a nejaerodynamičtějších modelů, jež současný trh nabízí. Uhlazený vzhled a zaoblená spodní část hole podporují rovnější let míče, hladký tvar minimalizuje odpor vzduchu při pohybu hlavy, jež je srdcem celého drajvru. Její jednotlivé části jsou zhotoveny z prvotřídních materiálů – úderová plocha a spodní část hole jsou z titanu, na amorfní korunu a dvě vložky použili odolný karbon a dvě závaží jsou zhotovena z tradičního wolframu. Prodejní cena hole by se měla pohybovat kolem 329 dolarů.

Více podrobností

Displej zatím „jen“ promítá loga sponzorů

Výstřední golfista John Daly už dlouho nepoutá pozornost svými výkony, a snad i on sám se na hřišti nudí. Možná se to ale začas změní. Čtyřiačtyřicetiletý Američan si do svého výrazného červeno-bílého bagu nechal nainstalovat displej. Na obrazovce se budou střídavě objevovat loga jeho sponzorů, ale Daly už plánuje, jak do své přenosné televize dostat oblíbené pořady.

Přihlášení Golf NewsPoradna

Úleva od psychického překážení

Hráčův míč leží jen několik centimetrů vedle spinkleru. Sprinkler mu ale nepřekáží ani v postoji ani ve švihu, pouze ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...