No dyeŘada výrobců oblečení a obuvi dává najevo, že jim vztah k životnímu prostředí v souvislosti s výrobou není lhostejný. A ve sportovním světě je to právě adidas, kdo se v tomto směru snaží určovat trendy. Důkazem jsou i dva modely bot z kolekce No-Dye. Jak už název prozrazuje, produkt se nebarví, respektive vrchní část obuvi je zcela zhotovena z materiálu v jeho přirozené barvě. Díky tomu mohli při výrobě použít až o 60 % méně vody i energie a je to další dílek firmy k trvale udržitelné produkci, kdy se zároveň zavázali k využívání recyklovaných plastů. „Neustále hledáme způsoby, jak snížit dopady výroby na životní prostředí," uvedl k tomu Masun Denison, šéf globální sekce obuvi. „S touto kolekcí golfistům přinášíme další důvod, proč kromě stylu i výkonu naše boty nosit a mít z toho dobrý pocit."

Kolekce No-Dye zahrnuje oblíbené boty adicross ZX PRIMEBLUE a nové ZG21 Motion v klasické tkaničkové i BOA verzi. Na trhu jsou jak dámské, tak pánské varianty. Absence výrazných barev propůjčuje těmto modelům nezaměnitelný vzhled a styl a nechává vyniknout jejich siluetu.
Adicross ZX PRIMEBLUE vychází z původní série ZX. Nadčasový model je součástí značky již déle než tři dekády a v golfu se poprvé objevil předloni v září v podobě ZX 800. Hráči si pochvalují stabilitu a trakci, textilní svršek je prodyšný a při jeho výrobě se minimálně z poloviny využil plast vylovený z oceánů.
Model ZG21 Motion z recyklovaných materiálů si odbyl premiéru vloni v lednu, speciální nebarvená verze tak jen píše další kapitolu této nové řady, jejíž svršek je rovněž z poloviny z recyklátu. Novinkou je verze se zavazováním typu BOA s ponožkovým „vchodem", který zlepšuje stabilitu. K pohodlí přispívá i vystlání v patě, vzhledem k lehkým spajkům je chůze po hřišti velmi příjemná.

Stránky výrobce: www.adidas.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...