Mnich-nadhled-750Když se řekne golf v Nové Bystřici, zaplesá srdce téměř každého golfisty. Řada z nich totiž prošla první veřejnou devítkou v Česku, aby zúročené dovednosti posléze prodala na osmnácti jamkách hřiště Mnich. To, co má všech 27 místních jamek společného, je umístění v úžasné jihočeské krajině. Ale zdaleka to není to jediné, co Golfresort Monachus golfistům, ať už pokročilým nebo teprve začínajícím, nabízí. Více nám řekl sportovní manažer David Čech.

Doba covidová...
Samozřejmě jsme omezení kvůli covidu pocítili, ale musím říct, že to bylo tak trochu štěstí v neštěstí. To proto, že lidé hráli, jak jen to šlo. Paradoxně se spousta lidí ke golfu vrátila, znovu objevili jeho kouzlo a naplno využívali naši nabídku na ubytování a možnost neomezeného golfu. Pravda je, že nebylo snadné sehnat volné ubytování. Platilo to i pro Novou Bystřici.
Na druhou stranu omezení dopadla na chod restaurace a na turnaje. Takový ten klubový život prostě chyběl všem. S otevřením hřišť jsme otevřeli výdejové okénko restaurace, a jakmile byly povoleny turnaje, byl o ně velký zájem. Bohužel podzimní turnaje byly opět zakázány, a ani jsme se s našimi členy nemohli rozloučit při „Divočákovi", tradičním závěrečném turnaji na 27 jamek.
Letos nás přibrzdila nejen omezení, ale navíc i počasí. Měli jsme skoro měsíc zpoždění na rozdíl od loňského krásného jara. Loni v dubnu bylo všechno už krásně zelené, letos ve stejném čase byly ještě holé stromy.

Změny na hřišti...
Většinou šlo o drobnosti, aby naše hřiště zůstalo stále krásné. Viditelnější změna je patrná na jamce číslo 6. Dřívější dřevěný můstek přes zimu přestavěli naši greenkeepeři na kamenný. Je to opravdová ruční práce, vlastními silami. Můstek padne do oka hned. Kromě toho ještě zrekonstruovali jezírko a odpaliště na této jamce.
Některé další práce zpozdila zima. Letos nám sněhová nadílka přála. Na hřišti byly projety běžkařské trasy, o které byl veliký zájem. Tak u nás v běžkařské stopě bylo doslova narváno. Jako v plné golfové sezoně.
Snažíme se hřiště víc zprůchodnit, ale ne tím, že bychom ho zlehčovali. Spíš čistíme okolní lesy tak, aby měl hráč možnost z něj míček odehrát. Ale je to dlouhodobá práce, jdeme krok za krokem a vybíráme části, které jsou nejvíc na dostřel.

Pobytové balíčky i hra u sousedů...
Nabízíme pobytové balíčky s neomezeným golfem a ubytováním v prostorných vilách v Amenity Resortu Česká Kanada, který je vzdálený pouhé tři kilometry od hřiště. Golfisté mají k dispozici plně vybavené domky s dvěma nebo třemi ložnicemi. Je o to velký zájem.
Zatím nám chybí hotel, ale není to nic tajného, že je v plánu jeho výstavba. V těsné blízkosti resortu v místě bývalých kasáren, které golfisté míjí, když přijíždějí k nám.
Využíváme i toho, že v těsném sousedství za hranicemi je další golfový resort Haugschlag se dvěma osmnáctkami. Spolupracujeme tak, že jejich ubytovaní hosté jezdí hrát k nám, a my nabízíme našim hostům hru za zvýhodněnou cenu na Haugschlagu.

Mnich-Cech-David-250Pozvánka na hřiště a na další akce...
Sportovní manager David Čech (na snímku) má jasno. Zvu k nám všechny zájemce o golf. A pokud bych měl vytáhnout nějaký trumf, pak určitě na přírodu. Mnich se řadí mezi ta nejkrásnější hřiště u nás. Každá jamka má svůj rukopis, zapamatujete si ji okamžitě. Nabízíme domácí prostředí a osobní přístup k lidem. Nemáme tisíce členů, ale stálou členskou základnu i stálé zaměstnance. Známe všechny osobně, což se lidem líbí.
Na příjemnou atmosféru sázíme i při pořádání turnajů. Ve spolupráci se skalními členy jsme pro letošek připravili jamkovku dvojic s vyrovnáním a připravujeme třetí ročník Monachus Ryder Cupu mezi hráči jižních a středních Čech.
Náš resort nabízí ale dohromady 27 jamek. Vedle osmnácti na Mnichu ještě devět na Nové Bystřici. To ostatně bylo první veřejné hřiště v Česku. Náš trenér Tomáš Kamas, k němuž jezdí lidé z celé republiky, pořádá kurzy i pro úplné začátečníky a jeho tréninky Junior Drive a letní tábory pro děti jsou velmi oblíbené a každý rok plně obsazené.
Začínající golfisté si u nás ke golfovému kurzu zakončenému zkouškou mohou pořídit členství s neomezenou hrou na hřišti Nová Bystřice za 990 Kč. Začínající hráče tím ochráníme před tím, že by někde museli platit členství za ohromné peníze. Jsme jeden klub, Golf Club Mnich, ale máme rozdělené členství na Novou Bystřici, nebo na celý resort. To je výhodné právě pro začínající golfisty, kteří rok hrají Novou Bystřici, poznají golf a přecházejí na Mnich.

Převzato z časopisu GOLF 6-7/2021
Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...