Spa Hotel Ulrika

hrad-loket-250Karlovarský kraj je považován za kolébku českého golfu. Zdejší hřiště jsou dobře známá v Evropě a jsou dějištěm jak amatérských, tak profesionálních turnajů. Golfistům nabízí i netradiční prostředí, v nichž se resorty nacházejí, především však nedotknutou přírodu Slavkovského lesa. Přidanou hodnotou pak jsou historické památky v těsném dosahu hřišť, a tak pokud sem budete plánovat cestu, určitě se vyplatí na ně nezapomenout. Rádi vám jich teď několik představíme. Na ilustračním snímku hrad Loket.

V blízkosti Golf Resort Franzensbad – Hazlov se nachází nejmenší město Lázeňského trojúhelníku Františkovy Lázně. Zhruba 6 km odtud se na skalním ostrohu tyčí románský hrad Seeberg. Nedaleko se rozprostírá rašeliniště a slatiniště SOOS s vývěry minerálních pramenů a oxidu uhličitého. Zdejší pozoruhodností jsou mofety – malé bahenní sopky.

Golf Club Luby je vzdálen jen několik kilometrů od nejstaršího hradu v Čechách, kterým je Vildštejn ve Skalné u Chebu. Kromě muzea soudnictví, vězeňství a hasičské techniky nabízí ve zdejší hodovně jedinečné menu v historickém stylu.

Golf Klub Klášter Teplá – jak hovoří sám název, golfové hřiště se nachází v blízkosti Premonstrátského kláštera Teplá. Neopakovatelnou atmosférou na vás dýchne klášterní kostel Zvěstování Páně, rekonstruovaná barokní část s významnými uměleckými díly a jedna z nejstarších a nejvzácnějších knihoven v Čechách.

Golf Club Kynžvart naleznete přímo vedle areálu zámku Kynžvart. Ten představuje ojedinělou ukázku venkovské rezidence ve stylu vídeňského klasicismu a empíru. Kromě reprezentativních interiérů a uměleckých sbírek je tu k vidění rozsáhlá sbírka kuriozit knížete Metternicha.

Royal Golf Club Mariánské Lázně – jedno z nejkrásnějších golfových hřišť v Evropě nacházející se v bezprostřední blízkosti světově proslulého města Mariánské Lázně. Díky tomu snadno spojíte sport s relaxací či blahodárným lázeňským pobytem. Při návštěvě čtvrtého největšího parku miniatur v Evropě Miniaturparku Boheminium budete mít ta nejkrásnější místa naší země jako na dlani.

rozhledna-cibulka-250V blízkosti hřiště Golf Sokolov můžete obdivovat romantický klasicistní zámek Sokolov, vydat se na moderní rozhlednu Cibulka (na snímku) nebo navštívit historické město a hrad Loket, kde pobýval i Karel IV.

 

 

Golf & Racing Club Karlovy Vary se nachází uprostřed karlovarského dostihového areálu. Kromě dostihových závodů za prohlídku stojí návštěvnické centrum, muzeum nebo samotná huť světově proslulé sklárny Moser.

Při návštěvě Golf Resortu Karlovy Vary neváhejte vyrazit do nedaleké obce Kyselka, kde se stáčí známá karlovarská minerální voda Mattoni. Vzácné artefakty a unikátní expozice z historie firmy jsou k vidění v Muzeu Mattoni. Nad obcí se tyčí kamenná rozhledna Bučina, kterou kolem roku 1880 nechal vystavět sám Heinrich Mattoni.

Golf & Spa Resort Cihelny leží v malebném údolí říčky Teplé, pouhých 12 km od hradu a zámku Bečov, který ukrývá druhou nejvzácnější zlatnickou památku České republiky – relikviář svatého Maura. K relaxaci a odpočinu vybízí Bečovská botanická zahrada.

Při návštěvě Golf Clubu Háje byste neměli opomenout zříceninu hradu Andělská hora, která je dominantou stejnojmenné obce i celého okolí, nebo unikátní trojboký barokní kostel Nejsvětější Trojice od významného italského architekta Giovanniho Battisty Alliprandiho.

(PR)
Živý kraj – Destinační agentura pro Karlovarský kraj
www.zivykraj.cz

karl-kraj-logo-250


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...