Kravare-2-750Malebná kravařská osmnáctka nezapře parkové rysy, na rozdíl od Šilheřovic však nabízí i otevřené pasáže s velkoryse širokými ferveji a menším počtem stromů, které spíše dotvářejí vizuální efekt, než aby výrazněji zasahovaly do hry. Herní ráz určuje i řada překážek, především ty vodní bývají pro mnohé hráče oříškem.

K původní devítce přidali dalších devět jamek, od roku 2012 si tak v Kravařích můžete zahrát plnohodnotnou osmnáctku, kterou si pro svůj charakter oblíbili zejména seniorští hráči, oceňující rovinatý terén. Golfisté zde najdou příjemné zázemí zahrnující i ubytování s wellness či indoor.

Úvodních pět jamek vás zavede do prostředí anglického parku, kde uplatníte přesnost, správnou délku a umístění ran tak, abyste si v doglegu otevřeli pozice pro nadcházející úder. Taková jednička, ostrý levý dogleg, je pro místní znalce a ranaře příležitostí jít zkratkou hned z odpaliště po greenu, pokud však nedisponujete potřebnou délkou, raděj pokorně kopírujte fervej. Následuje krátký třípar přes vodu, která kolikrát hráče vyděsí víc, než by bylo zdrávo...
Šestou jamkou se dostáváte na otevřenější část hřiště, kde může do hry výrazněji promlouvat vítr, ke slovu se rovněž dostává voda v podobě podélných i příčných překážek. Třeba v samém závěru úvodní devítky hrajete druhou ránu do greenu přes vodní plochu, ale s vodou budete mít co do činění už od šesté čtyřparové jamky, kde jezírka z obou stran znesnadňují druhý úder do greenu. Teprve na dvanáctce se vodě vyhnete, aby se v příčné podobě vrátila na čtrnáctce, což je velmi výrazný levý dogleg.
S vodou se pak ve velké míře utkáte na tříparové šestnáctce, kde jezero přiléhá k přední části greenu, následně se vrátíte do parku, abyste si v samém závěru opět zariskovali – pokud disponujete potřebnou délkou i přesností, můžete na čtyřparu opět atakovat green první ranou. Ideálním prostředkem je mírné draw, ale hlavně se musíte trefit mezi dva vzrostlé stromy, jejichž dlouhé větve tento úkol znesnadňují.

Rozhodně se nenechejte ukolébat menší porcí metrů, vítr v otevřených pasážích vykoná své a vodních překážek tu najdete víc než dost. Pokud však ke Kravařům přistoupíte s jistou dávkou pokory, vyzbrojeni přesností, určitě máte na solidní výsledek zaděláno.

Samotný region je častou zastávkou turistů, kteří to nemají daleko do Beskyd či Jeseníků, k návštěvě zve také nádrž Slezská Harta, vodopády Bílé Opavy či osoblažská úzkokolejka, milovníci vody mohou zavítat do Aquaparku Olešná ve Frýdku-Místku. Nedaleko se nachází i muzeum automobilky Tatra, v okolí stojí několik hradů a zámků.

Převzato z časopisu GOLF 9-10/2020


UŽITEČNÉ INFORMACE
SILESIA GOLF RESORT KRAVAŘE
Adresa: Mlýnská 3377/23a, 747 21 Kravaře
Tel.: +420 553 673 202
Web: www.golfkravare.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°31'55,50,90'' N | 18°0'4,31'' E
Rok otevření: 2012
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 5 797 (bílá) | 5 552 (žlutá) | 5 124 (modrá) | 4 680 (červená)
Green fee: 1 090 Kč (po–pá) | 1 290 Kč (so–ne, sv.)
Akceptace voucherů 1=2: pondělí a úterý


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...