Panorama iluPanorama Golf Resort je špičkové 27jamkové hřiště, nacházející se pouze šest kilometrů od dálnice D1. Devítky Forest, River a Meadows nabízejí hráčům unikátní zážitky díky své herní i designové rozmanitosti a jsou citlivě zasazené do krásné přírody Posázaví. Moderní a plně vybavená klubovna obdržela titul Stavba roku Středočeského kraje 2017. V zázemí resortu najdete Panorama Restaurant, proslulý gastronomií na vysoké úrovni, hotel (14 pokojů), šatny i konferenční prostory (45 osob) s veškerým vybavením.

 

 

Panorama MalecTomáš Malec: Návštěvník si musí užít po všech stránkách

Letos jste se stal managing directorem resortu, řekněte mi, jaké je to pracovat na Panoramě?

Na Panorama Golf Resortu jsem již třetím rokem, předtím jsem působil na pozici sport & marketing managera, takže prostředí resortu dobře znám a postoupit na vyšší post pro mě bylo poctou. Kromě toho, že je resort opravdu tuzemskou špičkou a pracuje tady skvělý tým lidí. Líbí se mi snaha o vstřícnost a servis poskytovaný návštěvníkům, který nenajdete, bohužel, na každém českém hřišti, i když v cizině jde o naprostý standard. Panorama se již po první sezoně umístila na druhém místě ankety Golf Digest, jak v kategorii Hřiště roku, tak v kategorii Restaurace roku, což naši snahu potvrzuje. Jsme si však vědomi toho, že je neustále co zlepšovat, nechceme takzvaně usnout na vavřínech.

V čem je servis pro golfisty na Panoramě speciální?

Začíná to samozřejmě úsměvem. Chceme, aby si každý návštěvník čas strávený na Panoramě užil po všech stránkách. Pro všechny, kteří si například zarezervují buggy předem, je máme již nachystané s jasně identifikovatelnou cedulkou, hráči do hry dostanou Panorama vodu, led do lednic, tee a personifikovanou score card. Nesoustředíme se ale pouze na golfisty, i pro nehráče umíme zajistit doplňkové služby – dopravu do resortu i zpět, zajištění prohlídek na zajímavých místech v okolí Kácova nebo například návštěvu farmy Kozojedy, odkud bereme většinu surovin do restaurace.

Jaké jsou novinky v resortu, na které se mohou hráči letos těšit?

Jednou z velkých novinek, spuštěnou začátkem této sezony, je nový hrací systém, který je dobrou zprávou pro všechny, kdo mají svou oblíbenou kombinaci devítek. Během jednoho hracího dne si hráči v určité časy budou moci vybrat ze dvou daných kombinací devítek pro hru na 18 jamek.
Letos jsme také rozšířili termíny dětských kempů, které byly vloni velice populární. Dětem věnujeme speciální pozornost, máme pro ně připraveny dvakrát týdně tréninky pod profesionálním vedením.
Stejně jako v loňském roce pokračujeme v oblíbené Panorama Golf Tour, která je otevřená pro všechny golfisty a jejíž data jsou uveřejněná na našich webových stránkách a sociálních sítích. Pro všechny turnaje máme partnery zvučných jmen, takže se návštěvníci mohou těšit na krásné ceny. Z dvanácti turnajů túry se do finálního žebříčku počítá šest nejlepších výsledků a v obou vypsaných kategoriích absolutní vítěz získá roční hrací kartu na příští sezonu.

Hrát na Panoramě se tedy vyplatí?

Rozhodně! A nejen naši túru... Vítězové jakéhokoliv oficiálního turnaje konaného na Panoramě automaticky získají voucher, který jim otevře cestu na bezplatný Turnaj vítězů 13. 10., kde poměří své síly a také mohou získat roční hrací kartu na příští rok. Hřiště je navíc opět v nádherné kondici, a tak věřím, že si golfisté čas na hřišti opravdu užijí.

Panorama je krásné hřiště, musí se ale hrát hlavou a s pokorou, jaký na to máte i jako bývalý profesionál názor vy?

Naprosto souhlasím, ale v tom je kouzlo golfu, nedá se na každé jamce opakovat stejná strategie hry, a proto se tady nikdy nenudím. Na Panoramě hřiště trestá pouze za špatné rány nebo špatně promyšlené rány. Navíc máme hřiště přehledně značené, co se vzdáleností a převýšení týče. Letos navíc najdete na odpalištích nové označení vzdáleností z tee a pro fanoušky moderních technologií jsou již veškeré kombinace hřišť od začátku této sezony ke stažení na přístrojích Garmin a TomTom.

 

Panorama HotovyHead greenkeeper Ondřej Hotový: Důvěru návštěvníků nechceme zklamat!

Jak jsme zmínili v rozhovoru s Tomášem Malcem, Panorama Golf Resort se může pyšnit 2. místem v anketě Golf Digest v kategorii Hřiště roku i Restaurace roku 2017. To je po první sezoně skvělý úspěch!

Děkujeme, máme z toho opravdu velkou radost. Vždy je krásné vidět, že píle a práce celého týmu má své výsledky a návštěvníci jsou spokojení. Je nám ale jasné, že tímto úspěchem nic nekončí, toto ocenění je pro nás vyslovením důvěry návštěvníků, kterou nechceme zklamat, a i nadále je naším cílem vylepšovat kvalitu ve všech směrech a nejen golfisty stále pozitivně překvapovat. Určitě se letos budeme snažit posunout kvalitu ještě o stupeň výš.

Letos jste hřiště otevřeli s relativním zpožděním oproti ostatním hřištím v okolí.

Jak už jsem naznačil, kvalita je pro nás prioritou. Hřiště sice bylo po zimě ve skvělé kondici, ale do chvíle, než jsou klimatické podmínky ve stádiu, kdy je hřiště schopné regenerovat, nemá cenu ho zbytečně trápit. Všichni víme, že jakýkoli, i ten nejmenší „řízek" z tohoto období na hřišti zůstane ještě dlouhou dobu. Předčasné otevření je vždy na úkor kvality všech herních ploch.

Hezké počasí na sebe nechalo tento rok začátkem sezony čekat, jak využívá greenkeeping období, kdy je na hřišti naprostý klid?

Myslím, že se dá mluvit pouze o klidu pro golfisty, kromě vysloveně zimního období má greenkeeping pořád co dělat. Stále je co zlepšovat, plný provoz resortu vždy poukáže na věci, které se dají posunout o úroveň výš. Takže jsme využili letošní zimu k mnoha vylepšením na hřišti.

Naopak nástup léta byl hodně rychlý, spousta hřišť bojuje s nedostatkem vody, jak se s touto situací vyrovnává Panorama?

Musím to zaklepat, hřiště je stále v perfektní kondici. Samozřejmě je to díky rychlému nástupu vysokých teplot a nízkým srážkám trochu složitější, ale žádné újmy na kvalitě hřiště nenajdete.

Jaká vylepšení golfisté na hřišti objeví?

Je toho hodně, ale dobře provedených změn by si hráči na první pohled neměli ani všimnout. Jedná se o technická vylepšení, která přispívají ke zlepšení kvality hřiště. Mezi ta nejvýraznější patří rozšíření automatizované závlahy v okolí greenů, odpališť, ale i některých „fervejí" a „rafů", pracovali jsme také na rozšíření a zlepšení povrchů cest, takže nyní již odpovídají světovým standardům. Pro hráče bude příjemným vylepšením například úprava „rafu" mezi jamkami 5 a 6 na Forestu, výsadba nových keřů a stromů na jamce 1 na Riveru. Proseli jsme také písek ve všech bankrech. Je to po dvou letech nutný zásah na hřištích vysoké úrovně pro udržení kvality písku a zbavení se jakýchkoliv příměsí, které se tam mohly dostat.

 

Panorama GorovoyDaniil Gorovoy: Vaříme s láskou a pílí

Panorama Restaurant si za pouhou jednu sezonu dokázal vybudovat pověst místa poskytujícího výjimečnou gastronomii a tento rok svou pověst potvrzuje, co tomu podle vás nejvíce přispělo?

Kromě tvrdé práce celého kolektivu je naše gastronomie založena na surovinách té nejlepší kvality. Veškeré pokrmy v Panorama Restaurantu jsou připravovány ze surovin z ověřených regionálních zdrojů. Hlavním dodavatelem je Ekofarma Kozojedy, odebíráme ale také skvělé výrobky z farem Licoměrsko a Krasolesí. Sami si připravujeme také domácí limonády a také u dezertů dbáme na výběr kvalitních surovin.

To zní velmi lákavě, ale je to jistě i o přípravě...

To určitě, vaříme s láskou a pílí. Na Panoramě nemáme za cíl pouze zaplnit žaludek, ale připravit návštěvníkům gastronomický požitek, ať už se jedná o bagetu do bagu či degustační večeři. Kromě zkušeností z předních českých restaurací mám zkušenosti i z mezinárodní reprezentace české gastronomie a mohu tvrdit, že nepopíratelným trendem dnešní doby je jíst zdravě a vracet se ke zvykům typickým v regionálních kuchyních.

V letošním menu najdeme tedy jen české speciality?

České speciality, avšak pojaté moderním způsobem, jsou u nás hojně zastoupeny, ale určitě ne výlučně. Typická česká jídla můžete během roku najít hlavně v pravidelných týdenních menu. Na stálém menu najdete i netradiční pokrmy, a tak snad budete příjemně překvapeni a chuťové buňky si přijdou na své, to vám slibuji.

Pravidelná menu budou mít jistě u spěchajících golfistů úspěch.

Ano, během celé letošní sezony máme pro všechny návštěvníky nachystaná neustále se obměňující menu. I u nich však používáme suroviny nejvyšší kvality, to je základ Panorama Restaurantu, ze kterého za žádných okolností nechceme ustoupit. Jíst zdravě a kvalitně je, dle našeho přesvědčení, naprostý základ a naštěstí si to také stále více lidí uvědomuje. Navíc Panorama Restaurant je ve své oblasti nejlepší, setkáváme se také čím dál více s popularitou ze strany firem v okolí či negolfistů, kteří hledají hezké a klidné místo na skvělé jídlo. Krásné prostředí klubovny tomuto dojmu určitě napomáhá.

Na jaké další novinky se můžeme letos těšit?

Jelikož máme velice nabitý kalendář již před začátkem sezony a neposkytujeme servis pouze golfistům, máme v týmu nového člena, F&B manažera Marka Hubku, který je nám velkou oporou a přispěl k výraznému zlepšení servisu v Panorama Restaurantu. V loňském roce jsme zaznamenali značný ohlas ze strany společností, které u nás měly jednání s navazující degustační večeří. V této spolupráci jsme schopni zajistit jak bezproblémový chod běžného provozu restaurace, tak i ostatních akcí, ať se jedná o firemní meetingy, rodinné oslavy či ostatní setkání.

Převzato z časopisu GOLF 7/2018
Text a foto: Panorama Golf Resort, Zdeněk Sluka

Panorama klubUŽITEČNÉ INFORMACE
PANORAMA GOLF RESORT
Adresa: Panorama 1, Kácov 285 09
Tel.: +420 312 292 929, +420 602 203 203
Web: www.panoramagolf.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°46'11,360" N |15°0'59,473" E
Rok otevření: 2017
Počet jamek: 27 Par: 36 (v kombinaci všech devítek)
Délka – Forest (m): 3 142 (černá) | 3 021 (bílá) | 2 831 (žlutá) | 2 685 (modrá) | 2 499 (červená)
Délka – Meadows (m): 3 239 (černá) | 3 111 (bílá) | 2 947 (žlutá) | 2 753 (modrá) | 2 493 (červená)
Délka – River (m): 2 864 (černá) | 2 772 (bílá) | 2 5610 (žlutá) | 2 434 (modrá) | 2 250 (červená)
Green fee: 1 200 Kč (po–út) | 1 500 Kč (st–pá) | 1 800 Kč (so–ne, sv.)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...