terasy-18-750Závěr naší golfové cesty se odehrál na ústeckých Terasách. Osmnáctka se rozkládá v místě bývalého dolu a k jejím výrazným prvkům patří velké jezero, jež vzniklo zatopením původních slojí. Rekultivaci krajiny koneckonců můžete v okolí dodnes pozorovat včetně některých pasáží hřiště, které tu rozhodně sehrává pozitivní roli, a to nejen jako možné útočiště mnoha zvířecích i rostlinných druhů.

Hřiště nabízí dvě charakterem odlišné devítky. Na první z nich hraje dominantní roli jezero, jehož přítomnost vnímáte více či méně v nadpolovičním případě jamek. Vstup opět pohodový, pokud vás tedy nerozhodí přítomnost diváků na terase, před kterými musíte překonat příčnou vodní překážku z vyvýšeného odpaliště. Je to však spíš jen psychologická hra, než že byste se museli vystřelit z bot. Dopadová zóna velkoryse široká, cesta na green poměrně pohodová. Greeny pěkně běhají, dobře se čtou, rychlostí zlatá střední cesta, při dobrém čtení odměna na dosah.

První polovině hřiště dominují spíše rovné jamky, teprve v samotném závěru čekají dva doglegy a zejména u druhého, kde se hraje přes vodu, přijde znalost hřiště k duhu. Při ráně do greenu hrajete na patrový green, takže je dobré zasáhnout to správné plato.

Snadno si vybavíte oba třípary. Ten první hrajete totiž přes výběžek jezera, na odpaliště toho druhého zase vede pořádná štreka. Z výšky pálíte průsekem lesa a green se zdá docela malý. Jamkoviště ránu z výšky krásně drží, při troše přesnosti tak můžete bojovat o birdie.

Druhá devítka je o poznání členitější, stoupáte, klesáte, občas hrajete za horizont, obecně tu více pracujete se sklonem fervejí a potřebujete si připravit výhodnou pozici pro ránu do greenu. Tříparovka opět pěkně z „bidýlka" dolů. Pro ranaře, kteří si rádi pohrají s křivkou letu, představuje pěknou výzvu čtyřparová třináctka, točící se v závěru doprava. Levou část dráhy lemují velké bankry, green písek chrání zpředu a vzadu a vpravo se svažuje. Extrémně dlouzí hráči se mohou pokusit atakovat eagle.
Užijte si i ránu do posledního greenu, která padá z výšky, při pohledu od klubovny uvidíte nad greenem kamenné terasy, symbolické zakončení golfových Teras.

Za pěkného počasí by byl hřích neposedět na terase před klubovnou, kde naopak najdete azyl za sychravějšího počasí. Klubovna je vzdušná a najdete tu vše potřebné. Celkově je areál koncipován tak, že máte vše po ruce, cvičné plochy, zázemí a na odpaliště je to kousek.

Připravila: Petra Prouzová
Převzato z časopisu GOLF 7-8/2023

UŽITEČNÉ INFORMACE
TERASY GOLF RESORT
Adresa: Všebořice – Podhoří 380/80, 400 10 Ústí nad Labem
Tel.: +420 725 850 235
Web: www.golfterasy.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 50°43'57" N | 13°46'6" E
Rok otevření: 2009
Počet jamek: 18 | Par: 71
Délka (m): 5 652 (bílá) | 5 351 (žlutá) | 5 139 (modrá) | 4 753 (červená)
Green fee: po–pá: 1 200 Kč, od 14.00: 890 Kč | so–ne: 1 400 Kč, od 14.00: 990 Kč

Když se řekne Ústecký kraj, většina z nás si vybaví poničenou krajinu, vyloučené lokality, nízkou úroveň vzdělanosti a vše, co sebou tato skutečnost nese. Postupně se však, alespoň v některých oblastech, daří tuto nálepku sejmout. Z omylu vás vyvede už samotný příjezd, kdy proplouváte zalesněnou i zatravněnou krajinou, stopy po bývalé těžbě postupně mizí.
Krušné hory dávnou ukazují jinou tvář než v minulosti, vyznavači aktivního životního stylu si tu jistě přijdou na své. A pro nás dobře, že ani golfisté nepřijdou zkrátka. Zdejší golfová hřiště servírují pestrou nabídku – od uhlazených osmnáctek s pečlivě střiženými greeny až po devítky s kapkou syrovosti. Svým dílem tak i hřiště trochu pomáhají zahnat stigma nehostinného koutu republiky. Přijeďte se o tom přesvědčit.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...