barbora-ilu-750Turnajová série časopisu Golf poprvé zavítala na teplickou Barboru, což byl dostatečně pádný důvod k tomu, abychom prozkoumali i další hřiště v okolí. Ústecký kraj logicky táhnou dvě osmnáctky, zmiňovaná Barbora a Terasy v Ústí nad Labem, vše pak doplňuje celkem bohatá nabídka devítek. První zmínky vztahující se k teplické Barboře se datují do samotného počátku tohoto tisíciletí. Výstavbu hřiště, které se může pyšnit výhledy jak na České středohoří, tak na Krušné hory, zahájili v roce 2001. Po šesti letech se tu hrála devítka, jejíž některé jamky byly později zakomponovány do kompletní osmnáctky. A kdo v severních Čechách nebyl a stále podléhá dojmu o zdevastované krajině, ten tu bude okamžitě vyveden z omylu.

Celá osmnáctka se totiž doslova topí v zeleni vzrostlých stromů. Ostatně vegetaci se tu musí dařit, neboť o vodu tu nemají nouzi. Nenajdete tu jamku, kterou by voda nebo alespoň biozóna nelemovala. Koneckonců i název hřišti dalo nedaleké jezero, jež vzniklo zaplavením bývalého dolu.

Na hru se naladíte už na recepci i v restauraci, kde vás shodně uvítá milá obsluha, to samé v bledě modrém platí i o maršálovi, který nenásilně usměrňuje hru. Klubovna s terasou je menší, vše je po ruce a vše spolu ladí dohromady a dotváří to pohodovou atmosféru zdejšího resortu.

Hřiště je podobného ražení. Rozhodně není přehnaně dlouhé, ale voda je takový přirozený strašák, který vás staví do pozoru. Určitě tu najdeme jamky, kde můžete popustit uzdu razanci, ale spíše se tu bude cenit strategičtější přístup, kdy si otevíráte cestu pro další ránu. Absencí metrů se každopádně nenechte ukolébat, zvlášť hrajete-li tu poprvé.

Pěkně se tu střídají jamky obklopené stromy s těmi, kde se ocitnete na volnějším prostranství. Ke skórování vybízí minimálně tři ze čtyř pětiparů, naproti tomu třípary, třebaže tři z nich nejsou nijak dlouhé, vyžadují skutečně přesnou metráž, neboť budete čelit jednou vyvýšenému greenu, podruhé hrajete z kopce na kratší stanu jamkoviště a v posledním případě green dobře chrání zleva i zprava vpředu písečné pasti. A snad ani nemusím dodávat, že tu najdete hned několik povedených doglegů.

Zajímavá a dobře zapamatovatelná je sedmička, nedlouhý čtyřpar, jehož fervej se stáčí prakticky v pravém úhlu doprava, přičemž první rána vede přes několik vodních překážek a dráhu půlí vzrostlý strom. Pálíte z mírného svahu a délku musíte volit tak, abyste si našli prostor mezi stromy a keři. Počítejte s doběhem a snažte se zůstat na ferveji. Poté opět hrajete přes podélnou vodní překážku na green, který vzadu a lehce zleva obklopuje další voda. Green sám o sobě už nijak záludný není.

Osmnáctku jsme našli ve velmi dobré kondici, ke které určitě přispívá dostatek vody, kvalita hracích ploch nás mile překvapilo, prakticky se nestane, že byste hráli z holiny. Snad jen s napohled pěknými greeny jsme trochu bojovali, ne a ne nalézt to správné tempo, celkově je však Barbora velmi příjemná osmnáctka, která vás při troše přesnosti odmění pěkným výsledkem. Rundu pak už za hezkého počasí můžete „dohrát" venku na terase, kde si dopřejte něco většího či menšího k zakousnutí. Ani zde nebudete zklamáni.

Resort disponuje veškerým tréninkovým zázemím, v hlavní budově najdete proshop i restauraci, ochotně vám pomohou s vyřízením ubytování. Děti, začínající hráči i pokročilí golfisté mohou využít služeb trenéra.

Mám-li shrnout celkový dojem, pak dávám deset z deseti za citlivé zasazení hřiště do okolní přírody a body Barbora neztratí ani za hru samotnou a navazující služby. Osmnáctka vás určitě nesedře z kůže, a byť občas vytasí drápky a donutí vás k defenzívě, prožijete tu příjemný golfový den, který aspoň na pár hodin rozpustí starosti všedních dní a dovolí vám užívat si hry i přírody.

 
barbora-klub-250UŽITEČNÉ INFORMACE
GOLF RESORT BARBORA
Adresa: Oldřichov 226, 417 24 Jeníkov
Tel.: +420 721 005 496
Web: www.golfbarbora.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 50°38'17" N | 13°44'47" E
Rok otevření: 2005
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 116 (bílá) | 5 717 (žlutá) | 5 194 (modrá) | 4 699 (červená)
Green fee: po–čt: 1 200 Kč | pá–ne: 1 400 Kč

Mírný déšť odpoledne nás poté přiměl změnit plány, namísto Cínovce jsme proto zamířili do Terezína na Kotlinu. Ale o tom až příště...


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...