Pavlikova-Marcela-750Krajina na Vysočině dokáže vzít za srdce. Okouzlit. Kam oko dohlédne, mírné kopečky, lesy, jezera a rybníky. A když se do takové krajiny povede umně zasadit 18 golfových jamek, zjihne i oko golfistovo. Přesně to platí bezezbytku pro golfový resort Telč. A to i přesto, že tohle hřiště pořádně prověří golfový um každého hráče. Ostatně i manažerka resortu Marcela Pavlíková, se kterou jsme si povídali, připouští, že hřiště v Telči je pro všechny, kdo mají rádi výzvy.

Telc-ilu2-250Vysočina a golf není úplně typické spojení. V Telči ale platí a funguje už od roku 2005. Na co byste k vám golfisty pozvala?

Na hřiště uprostřed krásné krajiny, kde je klid a čistá příroda. Žádná velká města kolem, nikde žádná fabrika, skládka, žádný smog. Nic takového. Jen příroda. Zkrátka žádné rušivé prvky.

A pokud bychom mluvili o samotném hřišti?

Tak to musím říct, že naše osmnáctijamkové hřiště je docela náročné. Není rozhodně jednoduché a pro každého golfistu je to výzva. Má netypický par 73 a potvrzením toho, že má svou kvalitu i obtížnost, je i to, že se u nás každoročně hraje některý z větších turnajů. Hrával se u nás pravidelně i jeden z dílů celosvětové juniorské série Faldo Series. Letos pořádáme domácí šampionát smíšených družstev mládeže do 16 let. Zahrát u nás v paru znamená hodně dobrý výsledek. Na prahu sezony je hřiště vždycky poněkud jednodušší, protože roughy ještě nestihly vyrůst, ale s pokračující sezonou je to stále náročnější. A to i přesto, že je pravidelně stříháme. I tak je v husté trávě podél fervejí leckdy obtížné míček najít. A když ho najdete, tak odehrát. Naše osmnáctka se řadí k těm obtížnějším v Česku a je pro hráče, kteří mají rádi výzvy.

Telc-ilu1-300Během let prošlo hřiště i několika změnami. Jednou z posledních a větších byla změna číslování jamek. Proč?

Důvod byl prostý. Původně se hrála závěrečná osmnáctka na místě dnešní dvanáctky. A končila u parkoviště, takže většina hráčů rovnou odjížděla a do klubovny se skoro nikdo nevracel. Dneska končí osmnáctka u klubovny a rozhodně je to změna k lepšímu.

Nezvyklý je i par 73. Ten vznikl jak?

Tahle změna nastala kvůli jamce číslo dva. V minulosti to byl dlouhý a těžký třípar, na kterém byl velký problém zahrát aspoň par. Změnili jsme ji na krátký čtyřpar, na němž se dnes dá pro změnu zahrát par docela snadno.

Můžete jmenovat i nějakou specialitu, kterou na hřišti najdeme?

Neřekla bych specialitu, ale několik zajímavých i náročných jamek. Mluvím především o dvanáctce, která je v mnoha směrech netypická. Už svým vyvýšeným odpalištěm a schůdky, ze kterých je nutné sledovat, kam míček letí. Je to také strategická jamka. Na ní je důležité vymyslet správnou strategii, jak a kam hrát. Delší hráči dokáží přepálit rokli, ti kratší musí zvolit přihrávku ještě před ni. Jako druhou jamku bych jmenovala patnáctku, která okouzlí svým výhledem z odpaliště. Hrajete z kopce dolů a máte před sebou nejen výhled na Vysočinu, ale vidíte perfektně i celý let míčku i to, kam dopadne.

Golf je ale jen částí toho, co váš resort nabízí...

To je pravda. Nabízíme ubytování v penzionu Šiškův mlýn. A rozhodně to nestojí takové peníze, aby si to člověk nemohl dovolit. Pro hosty je v nabídce vedle golfu i bowling, tenis, biliár, možnost dalších míčových sportů, turistika a kola. I když v tomto směru je u nás terén docela nahoru a dolů, takže je to spíš pro zdatné cyklisty, případně si musí pomoci elektrokoly. Co se týče golfu, hosté ubytovaní u nás mají padesátiprocentní slevu na hru.

Je možné si u vás vybírat i ze zvýhodněných balíčků?

Určitě ano. Čerstvě jsme spustili na webových stránkách resortu náš e-shop, na kterém nabízíme speciální akce a balíčky na ubytování ve spojení s golfem. Samozřejmě za zvýhodněnou cenu.

Na jaké turnaje se u vás mohou golfisté těšit?

Vedle řady komerčních máme svou vlastní sérii El Presidento Tour 2022. Hraje se kompletně na našem hřišti, celkem osm turnajů. Každý pod záštitou jednoho partnera, který dodá hodnotné a hezké ceny. Sérii uzavře finálový turnaj, kam postoupí nejlepší hráči. Počítá se pět nejlepších výsledků a celkový vítěz získá členství na rok 2023.

Když hovoříte o členství, z jakých typů členství si u vás mohou hráči vybírat?

Nabízíme řádné členství nebo roční hrací kartu, která stojí 17 000 korun. Takový člen u nás může hrát bez omezení a kdykoliv. Máme i speciální členství, říkáme mu prvočlenství za 11 tisíc korun. To je směřované na lidi, kteří s golfem začínají. Lze jej využít pouze jednou za život. Je to pro ty, kdo s golfem začínají, pro držitele handicapu 54, aby pro ně nebyl začátek tak náročný. V prvním roce bývá investice do golfu větší, musí si pořídit vybavení, takže jim chceme ulevit, aby je to neodradilo.

Na jedné straně krásná a čistá příroda, klid, ale na druhé poměrně velká vzdálenost od největších měst. Nakolik je to pro vás imitující faktor?

Je to pro nás největší problém. Největšími městy v okolí jsou Jihlava a Pelhřimov. Z Jihlavy se také rekrutuje nejvíc našich golfistů, z Pelhřimova už méně, protože se po dálnici dostanou třeba do Kácova. Telč je sice pár kilometrů, ale s pěti tisíci obyvateli je to spíš větší vesnice. Ta rovnice, že větší město znamená i větší základnu, v golfu platí.

Telc-ilu3-250Čím se tento handicap snažíte vyvážit?

Právě cestou pobytů a nabídkou nejen golfu, ale i dalších aktivit. Samozřejmě i tou nejvyšší možnou kvalitou hřiště. Lidé z města určitě uvítají klid, možnost odpočinku a relaxace v čisté přírodě. Tady lišky dávají dobrou noc. A to doslova a do písmene. Kdo u nás v penzionu bydlel, může to potvrdit.

Za rozhovor děkuje Alois Žatkuliak
Foto: Archiv GR Telč
Převzato z časopisu GOLF 5-6/2022


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...