Kaskada-terasa-750Na Kaskádě jsem se na jídla, která si hráči nejvíc oblíbili, zeptal Tomáše Koplíka, který zde pracuje už 11 let a dlouho měl na starost restauraci. „Trvalou jedničkou jsou koláče s povidly, pečeme je každý den, hráči si je dávají samostatně, ke kávě, po jídle..." Mohu potvrdit, že se zákazníci nemýlí, koláče jsou dost velké a hodně dobré.
„Další trvalkou je punkevní pstruh. Jezdíme si pro ně do rybárny v Hradčanech nebo přímo ke zdroji, do Moravského krasu. Jinak si zákazníci často žádají všechno, co projde friťákem. A v koronavirovém období, kdy jsme prodávali jen z okýnka, se velké oblibě těšily panini, menší bagety. Děláme je v několika variantách, všechny bohatě naplněné. Zůstaly hitem i teď, kdy už okýnko není jedinou možností. Často míváme i tématické týdny, většinou souvisejí se sezonou, jindy s významnými daty, třeba jako je Valentýn."

Kaskada-buchty-250Více o Kaskádě
https://www.golfbrno.cz/

 

 

 

 

Mnich-ilu-250Na Mnichu se vaří dobře, kuchyně není nijak vyhraněná, nabídka i cenové relace jsou podobné jako v běžné české restauraci. Mají tady převážně jídla, která si může dát znavený hráč, aniž by se dlouho zdržel, i obsluha je rychlá. Největší hit: když je ta pravá doba, těšte se na vynikající borůvkové knedlíky – borůvek jsou okolní lesy plné, takže jistě nebudou z dovozu.
Nemají tady stálé menu, informoval mne David Čech, kterého zastihl můj dotaz. „Měníme jídelníček třikrát až čtyřikrát týdně, vaříme z čerstvých potravin, mrazák moc v oblibě nemáme. Kromě borůvkových jsou oblíbené i jahodové a meruňkové knedlíky, podle sezony. Letí burger Mnich, ten je novější. A horké maliny, domácí jablkový štrúdl, v létě zmrzlinové a ovocné poháry..." Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se u toho všeho pod obřími slunečníky na terase klubovny fakt dobře sedí.

Více o Mnichu
https://golfmonachus.cz/

Převzato z časopisu GOLF 6/2020
Připravil: Ivo Doušek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...