Ksirovka ilPerfektně udržované plochy pro nácvik krátké i dlouhé hry, šestijamková tříparová akademie. Početný tým trenérů a nadstandardní zázemí. To vše ve městě, snadno dosažitelné vozem či městskou hromadnou dopravou. I proto je Kšírovka synonymem ideálního zázemí pro trénink.

V Brně představuje Kšírovka bezkonkurenční golfové podmínky, podívejme se na ni tedy zblízka. Tréninkový areál funguje celoročně, a to zejména díky možnosti využít krytá a vyhřívaná odpaliště, ze kterých nacvičíte dlouhé rány (drivink měří 270 m). Především v sezoně oceníte hru z podložek nebo trávy, při které se i krásně opálíte. Díky putting a chipping zóně o celkové rozloze 11 200 m2 natrénujete veškeré situace, jež vás můžou potkat na hřišti, a nemine vás ani nácvik odpalu z pískových bankrů různých hloubek.
Své dovednosti si následně můžete ověřit i na tříparové šestijamkové akademii navržené Jonathanem Gauntem, odkud je možné kochat se výhledem na svatopeterskou katedrálu a hrad Špilberk. Zde už řešíte běžné herní situace včetně pravidel golfu.

Mysleli tu zkrátka na všechno, a tak v zimě oceníte zejména simulátor Foresight Sports s osmnácti proslulými hřišti jako Carnoustie, Kingsbarns nebo Royal Troon, který se přes chladné měsíce stává „součástí" kavárny a vy trénujete téměř z pohodlí sedaček s kávou na stole. K dispozici je veškeré vybavení, využít můžete služeb trenéra jak ke skupinovým, tak individuálním lekcím. Na Kšírovce probíhají i lekce pro děti, včetně těch nejmenších, které zábavnou formou pronikají do hry.

Ksirovka footgolfKšírovka ale vedle klasického golfu nabízí nepřeberné množství aktivit, které se během jednoho dne snad ani nedají stihnout. Pavel Zeman, který za projektem Kšírovky stojí, přichází neustále s novými nápady a hledá způsoby, jak návštěvníkům zdejší pobyt zpestřit, vylepšit i jak přilákat nejen kované golfisty. Jak na to? Třeba pomocí odkopiště.
Možná jsme právě teď obohatili váš slovník o nový výraz, realita je však mnohem prostší. Odkopiště je místo, z něhož se zahajuje hra fotbalgolfu nebo jak jej na Kšírovce zkráceně nazývají, folfu. Ten v sobě kombinuje fotbal, golf i minigolf. Podobně jako golf má osmnáct drah, po kterých se míč přes různé překážky snažíte na co nejmenší počet kopů dostat do jamky. Můžete hrát sami nebo ve skupince se spoluhráči a o to větší zábavu zažijete. Je totiž pouze na vás, jaká pravidla si pak stanovíte a co bude cenou pro vítěze. Zapojit se může kdokoliv, muži, ženy i děti.

Ksirovka minigolfNa rozdíl od golfu, kde si na oblečení obecně „potrpí", i když právě na tomhle na Kšírovce nelpí, vystačíte s pohodlným sportovním oblečením a obuví. Jen klasické kopačky se špunty jsou zakázané. Za rodinné vstupné, tedy pro dva dospělé a dvě děti, zaplatíte 490 Kč a na dvě hodinky máte vystaráno. Chcete-li si sportovní odpoledne protáhnout, pro rodinu je jako dělaný i minigolf s osmnácti drahami. Hole vám samozřejmě zapůjčí, a tak už vám nic nebrání v tom, abyste hru vyzkoušeli.

Tečku za povedeným dnem můžete udělat v kavárně a posedět na terase, kde se osvěžíte třeba domácí limonádou nebo něčím malým k zakousnutí. Útulné a vzdušné prostory jsou mimo jiné jako stvořené pro firemní akce i méně formální setkání. V hlavní budově kromě kavárny najdete pochopitelně i sociální zázemí, v patře pak má prostor i malý golf shop se základním vybavením pro hráče (hlavně ty nejmenší) i na to navazujícím servisem zahrnujícím vyzkoušení holí nebo výměnu gripů.

Na Kšírovce si můžete objednat i masáž, od těch běžných zahrnujících část či celé tělo až po speciální (masáž lávovými kameny, medová detoxikační masáž apod.). Celý komplex služeb nabízí i zdejší fitness. Najdete tu cvičební pomůcky a zařízení pro funkční trénink (gymbally, TRX, kettlebelly, bosu atd.), využijte kondičního trenéra, případně se zúčastněte skupinových tréninků jako Pilates, populární H.I.I.T., fitnessyoga či klasický kruhový trénink. A protože tu k tréninku přistupují celostně, k dispozici jsou i služby sportovního psychologa, výživového poradce nebo terapeuta.

Primárně však areál slouží golfu, což při návštěvě zjistíte jediným pohledem na rozlehlé a perfektně udržované greeny. Kšírovka má pochopitelně i svůj společenský rozměr. Během celého roku organizují řadu sportovně laděných akcí, teambuildingů, večírků či turnajů nebo dětských dnů. Toho všeho si můžete dopřávat plnými doušky, ať už jako členové zdejšího klubu nebo jako příležitostní návštěvníci. Vítán je tu každý!

Převzato z časopisu GOLF 6/2018
Text: Petra Prouzová, foto: Kšírovka

UŽITEČNÉ INFORMACE
KŠÍROVKA
Adresa: K Lávce 8, 619 00 Brno
Tel.: +420 605 700 717
Web: www.ksirovka.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°10'8,720'' N, 16°37'7,345'' E
Počet jamek: 6 Par: 54
Délka (m): 1 449 (žlutá) | 1 299 (červená)
Green fee: 290 Kč (po–ne)
Služby: driving range | chipping a putting green | cvičné bankry | simulátor | sociální zázemí | občerstvení | masáže | fitness | výuka | půjčovna vybavení | shop


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...