Capi-hnizdo-750Při virtuální prohlídce hřiště či při pohledu do skóre karty by zkušenější golfista snadno nad olbramovickou devítkou mávnul rukou. Až na jedinou výjimku vesměs krátké tříparové jamky a jen jediný čtyřpar. Ohrnovat nos by ovšem škoda.

V dnešní době, která klade velké nároky na čas, představuje devítka, situovaná navíc v dobré dostupnosti od naší metropole, velmi příjemnou zastávku. Snadno přitom vyjde vstříc nárokům nejrůznějších skupin golfistů. Martin Munka, který je podepsaný například pod osmnáctkou v Hrubé Borši, na malé ploše vykouzlil na pohled příjemnou devítku, nenechte se však ukolébat relativně kratší metráží.

Seniorští hráči ocení kraťoučké přechody a malá převýšení, zaměstnaní hráči „oběhnou" svých devět jamek i za hodinku, případně za devadesát minut, sportovně ladění golfisté zcela jistě uznale pokývou hlavou nad kvalitou odpališť i nad rychlostí zdejších greenů, stejně tak mohou devítku považovat za výborný test krátké hry. A to nejen pro délku jamek, nýbrž i pro šířku fervejí, jež jsou lemovány skutečně hustým rafem. Ten tak představuje nástrahu číslo jedno.
Vedle toho pochopitelně narazíte i na bankry, biozónu, zahrajete si ránu přes vodu a, jak už bylo uvedeno, pěknou zkoušku vám uchystají perfektně udržované modelované greeny. Dám ruku do ohně za to, že tak rychlá jamkoviště byste před návštěvou nečekali.

Capi-hnizdo2-250Na velmi solidní úrovni je i tréninkové zázemí, zahrnující putting i chipping greeny srovnatelné kvality jako na hřišti, cvičné bankry i dostatečně dlouhý driving range s krytými stáními, kde lze odpalovat z podložek i trávy. Pokud s hrou teprve začínáte, je vám k dispozici zkušený trenér Martin Měch, se kterým se domluvíte na všem podstatném.
Součástí hřiště je i recepce s restaurací a sociálním zázemím, takže pokud se na Čapí hnízdo vydáte, můžete se oddávat výhradně golfu. Nicméně byla by škoda nevyužít dalších možností areálu.
Zahrnují nadstandardní ubytování, spa i wellness nebo gurmánské zážitky v restauraci Lihovar. Už při příchodu na golfového hřiště nelze minout jízdárnu. Právě ta svým pojetím dala areálu jméno, neboť svým vzhledem evokuje čapí hnízdo. Cílem bylo vytvořit jedinečné místo, kam se budou hosté rádi vracet, místo, kde strávíte chvíle v naprostém souladu s přírodou a okolní krajinou. A to se určitě podařilo. Zdejší golf pak dozajista boří mýty o finančně nedostupném sportu. Důvodů k návštěvě tak máte víc než dost.

Převzato z časopisu GOLF 9-10/2020
Text: Petra Prouzová, foto: resort Čapí hnízdo

UŽITEČNÉ INFORMACE
OLBRAMOVICE – ČAPÍ HNÍZDO
Adresa: Dvůr Semtín 1, 257 53 Olbramovice
Tel.: +420 317 716 211
Web: www.capihnizdo.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°40'56,70" N | 14°39'5,80" E
Rok otevření: 2019
Počet jamek: 9 | Par: 28
Délka (m): 1 179 (žlutá) | 953 (červená)
Green fee (9 jamek/celodenní): 390 Kč/550 Kč (po–pá) | 490 Kč/650 Kč (so–ne, sv.)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...