Darovan-Dvur-ilResort Darovanský dvůr je místem, kde se člověk snad ani nemůže nudit. Krásná příroda s kouzlem Horní Berounky zvlášť na podzim zve k procházce, další pohlazení váš čeká uvnitř samotného areálu. Přitom od golfu si tentokrát můžete dát pauzu, byť „nechat ladem" tři devítky... to se u golfistů nenosí.

Přesto budeme tentokrát relaxovat bez golfové hole. Alespoň na stránkách časopisu. Celá lokalita je pověstná přírodní krásou, meandry Berounky a tichou zvlněnou krajinou s tajemnými lesy. Samotná řeka a její členité údolí patří k nejzachovalejším říčním tokům u nás a je vyhledávaným cílem vodáků. Nevšední zážitek poskytuje převoz přes Berounku přímo v obci Darová v dohledu z golfového hřiště. Tady najdete i poslední český ručně obsluhovaný přívoz s celoročním provozem pro osobní i nákladní vozidla.

Veškeré zázemí včetně ubytování (kapacita činí 101 pokojů) a restaurací se nachází uvnitř areálu. Jednoduše značka ideál. Ráno vstanete, sejdete z pokoje dolů, posnídáte a můžete vybírat, kterou proceduru podstoupíte. Možná největším místním lákadlem jsou totiž vyhlášené Antické lázně – wellness centrum s tak širokou nabídkou, že její jednotlivé položky za celý pobyt sotva vyčerpáte.
Slavnostně jej otevřeli už před pěti lety a na ploše 300 m2 hravě načerpáte nové síly, zbavíte se stresu, uvolníte bolavé svaly či klouby. V prostorách laděných do antického stylu pracovali s mramorem či nefritovým obkladem, stěny zdobí mozaiky. Relaxační procedury, koupele nebo inhalace ještě umocňuje souhra vůní, světel a hudby.

Darovan-Dvur-lazne1Na otázku, kterou z místních lahůdek doporučit, se jen těžko hledá odpověď. Každému podle jeho gusta a potřeb. Od masáží (sportovní, relaxační, zdravotní), saun a turbosprch přes relativně známé vířivky s masážními tryskami, bylinkovou inhalaci, páru až po neobvyklejší turecké lázně Hammam, kruhovou Kneippovu koupel, thepidarium či laconium. Chcete-li si zpříjemnit romantický víkend ve dvou, zkuste Amorovu komnatu. O čem to je? Přijeďte na Darovanský dvůr a uvidíte!

K pohodě patří i dobré jídlo. Na výběr máte ze dvou restaurací. Jednu v historické budově s třísetletou „černou kuchyní" s původní pecí na domácí chléb, druhá restaurace se nachází v hlavní budově.
Golf a výuka golfu jsou jen jedny z mnoha aktivit, jež můžete vyzkoušet. Nemalé oblibě se těší také bowling, laser game či laser shot, v létě i na podzim můžete brouzdat po okolí pěšky nebo na kole, kouzlo má i projížďka kanoí. A chcete-li vyzvat na souboj své protějšky, vezměte některou z raket. Volit můžete mezi tenisovou, badmintonovou nebo tou nejmenší – na stolní tenis.
Jedete-li s partou, smluvte si zápas v plážovém volejbalu, fotbalový mač nebo méně adrenalinový, zato však společenský pétanque. Pro milovníky koní nabízejí vyjížďky do přírody podél řeky Berounky či do okolních lesů.

Výborné zázemí tu najdete i v případě, že plánujete firemní akci či obchodní jednání. Kongresový sál s kapacitou 350 osob lze variabilně rozdělit na šest menších přednáškových sálů, přičemž máte po ruce nejmodernější audiovizuální techniku.

Darovanský dvůr jako celek prezentuje nový životní styl, nabízí odpočinek od každodenních starostí, uvolnění, relaxaci a napomáhá obnovit fyzické i duševní síly. Zároveň poskytuje reprezentativní prostory pro akce nejrůznějšího charakteru.
Za dobu své existence se zařadil mezi nejvýznamnější kongresové a sportovní resorty v České republice, proto přijeďte, nechte se zasvětit do tajů golfu, objevte magický svět wellness a ochutnejte zdejší výtečnou domácí kuchyni... Budete odjíždět plni zážitků a nové energie. A hlavně tu budete vítáni!

Převzato z časopisu GOLF 10/2014
Text: Petra Prouzová, foto: archiv, GR Darovanský dvůr

Darovan-Dvur-jezirkaDAROVANSKÝ DVŮR
Adresa: Darová 3, 338 24 Břasy
Tel.: +420 371 740 716, +420 604 211 558
Web: www.darovanskydvur.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°50'19" N | 13°31'9,44" E
Rok otevření: 2001
Počet jamek: 27 (tři devítky) | Par: 36
Délka (m) – Panorama: 3 063 (bílá) | 2 862 (žlutá) | 2 582 (červená)
Délka (m) – Svatá Anna: 2 947 (bílá) | 2 804 (žlutá) | 2 480 (červená)
Délka (m) – Jezírka !na snímku): 2 891 (bílá) | 2 702 (žlutá) | 2 531 (červená)
Fee: 1 000 Kč (po–pá) | 1 500 Kč (so–ne)
Služby: akademie | driving range | chip & putt | výuka golfu | půjčovna vybavení | klubovna | restaurace | ubytování | wellness & spa | indoor & outdoor aktivity
Akceptace voucherů 1=2: po–čt (8.00–10.50), vyjma státních svátků v období od dubna do října


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...