mnich-obora1Tak jako ostatní golfové resorty trpěl pod nemilosrdným diktátem letošního počasí i resort Monachus. Ale na Mnichu vzniklo leccos nového. O tom, jak se resortu daří právě teď, v začínající podzimní sezoně, jsme si povídali s Tomášem Piknou. Tomáš je na Mnichu už dlouhou řadu let, je tedy něco jako živá kronika.

Hned na začátku mnohoslibně prohlásil: „Máme velkou novinku! Rozšířili jsme ubytování! Ze dvou apartmánů na dvanáct! A i ten nejmenší je dvakrát větší než ten největší pokoj v hotelu, v jakém jsi kdy spal!"
Nechal jsem si vysvětlit, jak to celé je. Asi půldruhého kilometru od klubovny stojí řada apartmánů. Jsou velké, v podstatě jsou to klasické rodinné domy, několik velikostí, třeba i s obývákem a třemi ložnicemi. Dosud resort pronajímal zájemcům ke krátkodobému pobytu dva, nyní, od začátku září, nabízejí i ty další, které byly původně určeny k dlouhodobému pronajímání nebo nabízeny k odkupu. Reagují tak na zájem golfistů, který často nedokázali uspokojit.

mnich-obora2Apartmány nepatří pod Golfresort Monachus, tvoří samostatnou firmu s názvem Amenity Resort Česká Kanada. Existuje i Amenity na Lipně a ve Špindlerově Mlýně, celé i s resortem Monachus to má jednoho vlastníka. Apartmány jsou plně vybaveny, v kuchyňce je kromě všeho ostatního i myčka nádobí. WIFI je samozřejmostí, o které už se v podobných nabídkách ani nemluví. Jejich největší devízou je velký prostor a soukromí.

Tím se resortu otevřely ruce k nabídkám golfových balíčků. Jsou nejméně na dvě noci, nejčastější je tři dny neomezeného golfu se dvěma noclehy. Jiné balíčky nabízejí základní kursy golfu s profesionálem Tomášem Tamasem, třídenní kursy jsou zakončeny zkouškou způsobilosti ke hře na hřišti.
Na podzimní měsíce tady připravili akci 3 + 1, ta začíná být hodně populární: když přijde celý flajt, platí jen tři hráči. Mají i Sunset Tee time, ten je od 14 hodin a stojí asi 60 % normální ceny fíčka.
Pak jsme se bavili o létě. Hřiště je dost vysoko a v lesích, běžně zde pršívá víc než v nižších polohách. Ale letos nekáplo několik týdnů, nebo to nestálo za řeč. To byl silný boj. Pak se to otočilo, silné deště dorazily škody, místo aby pomohly. Ale o víkendu jsem až na nějaké chybičky na fervejích neshledal nějaké problémy. Tomáš Pikna: „Snažíme se udržet takovou úroveň, aby se lidi vraceli."
Greeny byly rychlé, Tomáš říkal, že je udržují mezi 9,5 a 10 stopami. Během let sedají, jsou tedy o fous modelovanější. Ferveje jistě také pracují, ale tam to tak nepoznáte. A protože ferveje nejsou po tom létě dokonalé, je při turnajích povoleno stavění.

Resorty bojují o členy, mimo jiné i nabídkami různých forem členství. Ke golfovému kursu dávají za částku 1 700 Kč právo neomezeného golfu po celý rok na původní devítce Nová Bystřice, která vytváří spolu s novějším Monachusem sedmadvacetijamkový resort. To je šikovná nabídka, protože ti, co chtějí u golfu zůstat, mají ze začátku i další výdaje, hole, oblečení atd., a tak jim resort trochu šetří kapsu.
Zeptal jsem se, kdy tady končí sezona. „Podle sněhu", pravil Tomáš. Když není, hraje se pořád dál. Postupně se omezuje údržba, v zimě chodí tak jak tak jen ti skalní. Jsou roky, kdy zde leží sníh tři měsíce, ale jsou i roky opačné, kdy se hraje skoro nepřetržitě. Jaký asi bude ten letošní?

Text a foto: Ivo Doušek

Více o Mnichu ZDE


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...