Ceska-LipaNových hřišť v České republice přibývá poskrovnu a otevření každého nového hřiště je tak velkou událostí. A právě jedna taková událost proběhla v neděli 19. června, kdy byla kompletně zprovozněna osmnáctka v Golf Resortu Česká Lípa.

Golf Resort Česká Lípa je usazený na 70 hektarech nádherné přírody v obci Pihel, jeden kilometr od České Lípy směrem na Liberec. Přípravné práce na zdejším hřišti začaly v roce 2012, vlastní stavba byla zahájena o dva roky později. Rok nato se již hrálo na prvních devíti jamkách a od jara roku 2016 se zde hraje na kompletním mistrovském hřišti s parem 72. Najdete zde vše, co ke golfu patří, a to jak co se zázemí týká, tak co se týká samotného hřiště.
Samozřejmostí je zastřešený driving range a další cvičné plochy, recepce, restaurace s rozlehlou terasou s nádherným výhledem na hřiště a Lužické hory. Nechybí pochopitelně ani možnost ubytování s kompletním servisem přímo v resortu.

Samotné hřiště se pyšní naprostou absencí civilizačních ruchů. Nenajdete zde jedinou silnici, a dokonce ani jediný sloup elektrického vedení či jakýkoliv jiný rušivý prvek. Při plánování hřiště dbal projektant Karel Hemr, za velkého přispění majitelů hřiště manželů Ivana a Zuzany Solfronkových, na dokonalé zasazení jednotlivých jamek do zdejší přírody i na velkou herní rozmanitost. Najdete zde jak jamky vyžadující k úspěšnému zvládnutí dlouhou první ránu, tak technické jamky plné nástrah, které odmění přesnou hru.
Nechybí ani tři velké nově vybudované rybníky, které tu jsou nejen pro zpestření hry, ale slouží také jako retenční nádrže, díky nimž je kompletně zavlažované hřiště po celou sezonu ve skvělé kondici.

Text a foto: TZ, Petr Jeník

Více o resortu ZDE


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...