VWMPC foto 2013Úvodní skupinová klání 48. Volvo World Match Play Championship byla završena ve čtvrtek, kdy dva nasazení hráči ze tří v každé skupině hráli proti sobě.

První šli Gonzalo Fernández-Castaño a Velšan Jamie Donaldson, kteří měli na prvních dvou jamkách shodný výsledek, ale poté se Španěl dostal na birdie třikrát v řadě. Donaldson dobře zabojoval, aby snížil rozdíl na jednu ránu v době, kdy došli na poslední jamku. Dva perfektní krátké údery na green vedly ke dvojici birdie, které nakonec znamenaly první vítězství, díky nejužšímu rozdílu, ve prospěch 32letého Madridčana. Švéd Carl Pettersen byl ve skvělé formě, když uháněl za vítězstvím 4&3 nad Thorbjørnem Olesenem. Později prohlásil: „Je to jiné, než hra na rány a skutečně si to užívám. Přál bych si více turnajů ve hře na jamky. Když mi zavolali, abych přijel na Volvo World Match Play, bylo to vzrušující a jsem velmi šťastný, že jsem tady."

Ve skupině Grega Normana zažil noční můru Francesco Molinari, když mu na začátku míček skončil v písku a poté i ve vodě. Nakonec musel ustoupit z jamky předtím, než dosáhl na green, ale ukázal skutečnou kvalitu, když poté trefil ne méně než čtyři birdie v řadě a ujal se vedení o tři jamky. Jeho soupeř Henrik Stenson se vrátil do hry a tito dva měli po 11. jamce shodné skóre, z toho na třech měli stejný zápis. Molinari získal náskok opět na 15. jamce, zdvojnásobil svoje vedení díky birdie na následující a udržel si ho k vítězství 2&1.

Další na řadě byl nejzajímavější boj úvodního kola, v kterém se objevil obhájce vítězství Nicolas Colstaers proti specialistovi na Volvo turnaje Brendenu Gracovi. Tito dva si rozdělili všechny tři tituly evropské Volvo Tour v roce 2012, a byl to Grace, který získal výhodu jako první, když vyhrál 5 jamek v řadě, čímž získal dominantní vedení. Birdie na 10. a 12. jamce dala Belgičanovi šanci na návrat do hry, ale pary na dalších třech pomohly Graceovi k bezpečnému vítězství. Později mladý Jihoafričan řekl: „Nevím, co je mezi mnou a turnaji Volvo, ale je to dobré. Rozhodně se pokusím tomu tento týden dát všechno a uvidíme, jestli se mi podaří získat třetí triumf.

Jediný Američan na hřišti, Bo Van Pelt, měl proti Richardu Sterneovi letecký start, když vyhrál první dvě jamky. Znovu však došlo k velkému návratu, kterým mladík zkazil 38. narozeniny svého soupeře, když od šesté jamky vyhrál pět jamek ze sedmi. Potom byl s návratem na řadě Van Pelt, když na 16. jamce srovnal skóre souboje před dvěma pary na závěrečných dvou jamkách, a tak jsme sledovali první nerozhodný výsledek v tomto ročníku turnaje. Peter Hanson a George Coetzee bojovali jako na houpačce s tím, že Švéd získal převahu na 17. greenu, když předtím zahráli stejný výsledek jen na šesti jamkách. Ian Poulter nechal svůj start s třemi birdie a vedením o dvě rány nad Thaichongem Jaideem rozplynout, když Thajec vyhrál 3&2. V posledním zápase loni druhý Graeme McDowell pohodlně porazil Chrise Wooda největším rozdílem dne 5&3.

Pokud se má ukázat skutečná charakteristika hřiště, které odměňuje riskující a jak je vhodné pro hru na jamky, pomůže pohled do statistik úvodních zápasů, které ukazují, že ze 131 soubojů, které se dnes odehrály, bylo jen 60 se shodným výsledkem. To dokonale připravilo kulisy pro následující dny mistrovství, protože stav každého zápasu se může změnit ve velmi krátkém čase. Nebudou zde žádné dopředu hotové věci a naopak velký prostor pro dramata při soubojích těchto skvělých hráčů golfu během následujících tří dní.

Může se stát ještě mnoho a navzdory včerejším výsledkům není nikdo z turnaje vyřazen. Každý z hráčů, kteří hráli včera, bude hrát druhý zápas dnes, přičemž nenasazení hráči v každé skupině budou hrát dvakrát, jednou ráno a jednou odpoledne. Před tím, než se pole zúží na posledních 16 pro přímou vyřazovací fázi, tak ještě budeme svědky mnoha birdie a napínavých situací.

Aktuální zpravodajství z Volvo World Match Play Championship ZDE>>>

Text a foto: Havas PR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...