matsuVelmi napínavé představení nachystali příznivcům golfu na Sony Open Russell Henley a Hideki Matsuyama. Zatímco prvně jmenovaný zvládl skvěle dvě úvodní rundy (62 a 63 ran), po nichž atakoval čelo, úřadující šampion z Masters zabral ve třetí rundě (63)a před finále dostal svého soupeře pod tlak. Dílem také proto, že Henley ze svého výkonu trochu ubral.

A ve finále se Matsuyama zase činil. Bezchybným výkon uhrál sedm ran pod par (63). Ani Američan ale nechtěl ponechat nic náhodě, po úvodní devítce byl na -6 ranách a dál si udržoval náskok. Jeho sok ale zabral na druhé devítce, kde zaznamenal čtyři birdie, zatímco Henleymu se stalo osudným bogey z jedenácté jamky. Když pak na druhé devítce nedokázal skórovat, jejich duel dospěl do rozehrávky. A ta měla překvapivě jen jeden díl.

Henley skončil ve fervejovém bankru a svému rivalovi cestu k osmému titulu na PGA Tour notně usnadnil. Japonec si šanci vzít nenechal a po parádní ráně trojkou dřev svůj výkon ozdobil eaglem. „Jsem velmi spokojený s hrou, jakou jsem tu předváděl," pochvaloval si své vystoupení, kterým navázal na zdejší vítězství svého krajana Aokiho z roku 1983, prvního japonského vítěze na PGA Tour.
Třetí místo čtyři tány za dvojicí nejlepších brali Seamus Power a Kevin Kisner.

Kompletní výsledky turnaje na www.pgatour.com/competition/2022/sony-open-in-hawaii/leaderboard.html

Foto: PGA Tour/Cliff Hawkins


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...