Poulter 2011Protože v posledních dvou turnajích neprošel cutem, nemohlo Ianu Poulterovi (na snímku s trofejí z roku 2011) načasování Volvo World Match Play Championship 2013 vyhovovat více. Není tedy divu, že při proslovu na oficiální tiskové konferenci šampionátu dal Poulter najevo radost, že se vrací k typu hry, který z něj udělal legendu Ryder Cupu.

"Ze svých výkonů za poslední týdny nejsem nijak nadšený," řekl Poulter, který na Masters i Players' Championship hrál jen 36 jamek. "Ale, víte, tyhle výkyvy přicházejí každou chvíli. Myslím, že jamková hra nemůže být špatně načasována. Přeji si, abychom hráli 27 takových turnajů ročně. Miluju ten formát a jakékoli načasování je pro mě dobré," dodal.

"V Augustě a Sawgrass jsem hrál vlastně docela dobře, někdy vás ale golf srazí na kolena a donutí vás vše zcela přehodnotit, abyste se zase mohli rychle zvednout a pokračovat dopředu. Jsem sebevědomý člověk. Tento týden budu na sobě tvrdě pracovat, abych zahrál kvalitní golf," vysvětlil Poulter.

"Je to hra na jamky. Miluju ji a těším se, že ze sebe vydám to nejlepší."

Poulter se ale bude muset na turnaji hodně snažit, pokud chce přehrát světovou špičku. Zúčastní se i Nicholas Colsaerts, který obhajuje titul z loňska, Peter Hanson, Graeme McDowell, Francesco Molinari, Geoff Ogilvy, Henrik Stenson a Bo Van Pelt.

Coalserts se ale nehodlá jen tak vzdát titulu, který vyhrál ve finálovém souboji s McDowellem. "Stejně jako Ian jsem také vždycky miloval hru na jamky a proto neočekávám, že bych byl tento týden výrazněji pod tlakem," říká Coalserts.

"Nezahrál jsem své maximum od začátku roku. A turnaje ve hře na jamku vás občas dokážou trochu nakopnout a tím vám pomohou vrátit se do formy. Jsem velmi hrdý, že mohu obhajovat takový titul. Je to turnaj, na který jsem se koukal v televizi, když jsem byl mladší, a vždy na mě měl výjimečný vliv. Během let jsme si s Volvem vypěstovali skvělé vztahy a po výhrách na tomto turnaji a Volvo China Open ani nemohu dostatečně poděkovat za vše, co pro mě Volvo za poslední roky udělalo," dodává.

Poznámka: Ian Poulter je jediným hráčem, který vyhrál jak World Match Play Championship, tak WGC Accenture Match Play

Text a foto: Havas PR

Aktuální zpravodajství z Volvo World Match Play Championship ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...