IanV tomto exkluzivním příspěvku vám prozradím, jak z hybridů učinit nejúčinnější hole, které nosíte v bagu. Poradím vám, jak hybridy zvládnout za každé situace. Projdeme si mechaniku úderů, abyste z těchto holí učinili jeden z nejefektivnějších nástrojů.

1. Hra z rafu
Je-li míč zabořený v rafu, tušíte, že vás čeká nesnadná úloha. Přesto všechno existuje způsob, jak jej dostat na green. Nevěříte?

Ian 2Změny v postoji
V takovém případě je nalezení odpovídajícího zásahu podmíněno několika změnami při založení a zaujetí postoje. Chodidla natočím mírně vlevo od cíle a otevřením líce trochu zvýším loft. Zároveň mi to pomůže míč dostat z rafu. Jako byste se pokoušeli zahrát cut (záměrně říznutá rána s pravotočivou či levotočivou rotací). Podobně jako u úderu hybridem z bankru jde o to, abych nejprve zasáhl čistě míč. Při kontaktu líce s míčem dojde v tomto prostoru k „uvěznění" trávy, načež míč „vyskočí". Tím získám potřebnou délku. Pokud se vše podaří, stále mohu usilovat o zteč greenu.


2. Naučte se punch
Už jsem zmínil, že hybridy patří k velmi všestranným holím a za pomoci několika drobných, avšak podstatných úprav s nimi lze hrát i punch, razantní, nízko letící ránu.

Pozice míče
Chcete-li hrát punch kteroukoliv holí, je potřeba posunout míček v postoji o něco dozadu. Stejné pravidlo platí i pro hybridy. Docílíte tím odpovídající počáteční trajektorie. Učiníte-li tak, efektivně snížíte loft hole.

Úchop
Další věc, kterou musíte udělat, je uchopit hůl níž. Tím zkrátíte délku hole, což umožní zavřenější postoj. Výsledkem bude strmější úhel při vedení hole nahoru i účinnější zásah, stejně jako snížení trajektorie rány.
Jako byste míč chtěli „uvěznit", přičemž vyseknete malý divot a míč poletí nízko. Švih bude přirozeně kompaktnější, jeho zkrácením snížíte rychlost hlavy hole, takže míči udělíte méně zpětné rotace, což opět povede k nižšímu letu. Navzdory změnám dosáhnete vzdálenosti, jakou od hybridu očekáváte, avšak pomocí nižší dráhy letu.

Článek vznikl s využitím materiálů Golf  Monthly.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...