Poulter HoustonPřesně v tomto duchu si počínal Ian Poulter bezprostředně před Masters, které o týden dříve neměl jisté, neboť na světovém žebříčku figuroval mimo padesátku nejlepších hráčů. Na jamkovce WGC minulý týden jej dokonce mylně informovali, že už se do ní prokousal, jenže opak byl pravdou. Zbyl mu tak poslední pokus, a to na Houston Open.

A Poulter se této šance chopil s neskutečnou bravurou. Celý podnik vyhrál a poprvé od roku 2012 zakusil vítězné pocity. Třetí vavřín z PGA Tour vybojoval v rozehrávce s Beau Hosslerem, jehož zdolal hned na první jamce rozstřelu. Třetí s odstupem tří úderů skončili Jordan Spieth a Argentinec Emiliano Grillo.

Úvodní kolo mu sice zdaleka nevyšlo podle představ, když zapisoval ránu nad par, ale poté zabral. Zlepšil se o devět ran (64) a po třetí rundě už dělil vedení, aby své tažení dotáhl o den později v play-off do zdárného konce. Vedle trofeje převzal šek na 1,26 milionu dolarů, ale hlavně si zajistil start na úvodním majoru sezony, jenž startuje už tento týden.

„Někdy vás zklamání nakopne. A to byl přesně můj případ, i když odehrát tolik kol v řadě je vyčerpávající," dodal s odkazem na zaplněný kalendář posledních dní Poulter. „Když ale něco strašně moc chcete, dokážete se zmáčknout a vydolovat to ze sebe. Cesta pokračuje, zažil jsem na PGA Tour slušných 19 let a doufám, že ještě pár dobrých roků zažiju. Starý pes ještě žije!"

Kompletní výsledek na www.pgatour.com/competition/2018/houston-open/leaderboard.html

Foto: @pgatour.com


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...