anchorSprávci Pravidel golfu v tomto týdnu potvrdili platnost návrhu na zákaz používání patrů s oporou. USGA a R&A po dlouhém zvažování trvají na svém a tyto patry budou od 1. 1. 2016 odporovat Pravidlům (14-1b), napsal server golf.com.

„Je to o ochraně úplně těch nejzákladnějších principů naší hry," řekl šéf USGA Mike Davis. Dlouhé patry jako takové nebudou nelegální, ovšem většina způsobů jejich uchycení a zapření o tělo, jaké dnes hráči nejčastěji využívají, nelegální bude.
Otázkou zůstává, jak na rozhodnutí bude reagovat PGA Tour, která již dříve vyjádřila nesouhlas s touto úpravou Pravidel. To European Tour pravděpodobně nové pravidlo přijme.

Věc rozděluje i hráče samotné. Jedno je jasné, hned čtyři z posledních šesti vítězů turnajů majorů budou zřejmě mít problém – Adam Scott, Ernie Els, Webb Simpson a Keegan Bradley dnes používají uchycení patru, které se v roce 2016 stane podle pravidel USGA a R&A zakázaným.


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...