Day 1Jason Day je momentálně nepřemožitelný. Svou dominanci názorně demonstroval na třetím podniku play-off FedEx Cupu, BMW Championship. Na hřišti Conway Farms odsoudil své soupeře do role komparsistů už v úvodní rundě, když šel deset ran pod par (61/-10). O moc neslevil ani ve druhé rundě, kdy přidal 63 ran. O víkendu si už mohl hlídat pozici lídra a splnit si dávný sen – vystoupat na pozici nejlepšího hráče planety.

Z té sesadil Roryho McIlroye, který si na BMW Championship sice vedl lépe než Spieth, ale pokud by na závěrečné jamce neproměnil pat na birdie, klesl by až na třetí místo právě za Spitha. McIlroy však situaci ustál s bravurou.

„Nechci to nijak zlehčovat, stát se světovou jedničkou byl můj dávný sen, ale cítím se úplně normálně, stejně jako včera, jsem normální chlap jako každý jiný," svěřoval se nový král profesionálního golfu. „Každý má své sny. Když jim budete věřit a budete tvrdě pracovat, mohou se splnit."

O překvapení se postaral druhým místem Daniel Berger (268/-16), i on však na Daye pohlížel ze vzdálenosti šesti ran. Z jeho pohledu je nejcennější, že se z průběžné 46. příčky vyšvihl na 9. místo finálové fáze FedEx Cupu a jako jediný nováček sezony si zajistil účast v posledním podniku sezony. BMW Championship totiž bylo sítem, které dál pustilo jen třicítku nejlepších.

Kompletní výsledky turnaje zde
Startovní pole pro finále FedEx Cupu zde

Foto: Stan Badz/PGA TOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...