Can BMWPrůběžně vedoucí muž FedEx Cupu Will Zalatoris sice vstoupil do BMW Championship o něco hůře než konkurenti, po dvou kolech nicméně zůstával ve hře o solidní umístění v turnaji a tím i v celkovém pořadí. Bohužel ve třetí rundě musel odstoupit, čehož využili jeho soupeři. Ideálně se v rundě, kvůli možnému přeskupení pořadí nazývané „moving day", chopil příležitost Patrick Cantlay a šesti údery pod par se vyšvihl do čela. Na čele nakonec vydržel, když před Stallingsem uhájil nejtěsnější možný náskok a obhájil loňský triumf. Oba hlavní protagonisté šli totiž závěrečnou rundu shodně za 69 úderů.

O výhru Cantlay ještě mohl přijít, když na závěrečné jamce skončil po drajvu v bankru a potřeboval uhrát par. Bezpečně však zasáhl green a svou misi splnil. Porci štěstí si konec konců vybral už na sedmnáctce, kdy po drajvu mohl skončit v rafu či v pravém bankru, ale míček dopadl těsně před ním a písečnou past přeskočil, aby skončil na ferveji. Následně Američan uhrál rozhodující birdie.

„Ne všechno vždycky vyjde podle plánu, ale musíte si toho být vědom a akceptovat realitu. To vám situaci usnadní a pomůže vám to hrát v rozhodujících chvílích uvolněně. Také vás to přiměje trénovat usilovněji. Vnímal jsem, že celou sezonu podávám velmi dobré výkony, často jsem klepal na vítěznou bránu a pohyboval se v popředí. I díky tomu jsem zůstával pozitivní a urval pár dobrých umístění i výher," hodnotil průběh sezony i turnaje aktuálně držitel dvou letošních výher na PGA Tour.

Díky tomu může Cantlay útočit na celkové vítězství ve FedEx Cupu, v němž mu momentálně patří druhé místo za vedoucím Scottie Schefflerem. Ten na BMW Championship bral dělené třetí místo. Will Zalatoris po odstoupení z turnaje klesl v průběžném hodnocení sezony na třetí pozici.

Kompletní výsledky finále na: www.pgatour.com/leaderboard.html

Foto: Getty Images


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...