hovbmwNor Viktor Hovland to ve finále předposledního podniku PGA Tour pořádně rozbalil a před závěrečným kláním se hlasitě přihlásil o vítězství v celoročním hodnocení FedEx Cupu. Na BMW Championship předvedl strhující druhou devítku, na které zahrál sedm birdie a celkově 61 údery stlačil konečné skóre na -17. Díky tomu o dvě rány předstihl o čelo se přetahující Fitzpatricka a Schefflera, který zatím drží vedení ve FedEx Cupu.

Hovland se dostal za něho, třetí místo patří McIlroyovi, který v turnaji skončil čtvrtý. Nedařilo se naopak Rahmovi, jenž kvůli dělené 31. příčce klesl z čela na čtvrté místo. Každopádně finálový podnik slibuje velké drama. Zvlášť když v pravou chvíli dokázal zabrat Matt Fitzpatrick, který se po děleném druhém místě katapultoval o třicet míst vzhůru, na desátou pozici.

Hovlandovi ve statistikách v dosavadní sezoně patřilo, pokud jde o finálové rundy, až 133. místo. Statistice se ovšem vzepřel parádně. Závěrečný hrací den na Olympia Fields zahrál deset berdíků a jediné bogey, z čehož vedle titulu rezultoval i nový rekord hřiště.
„Vyhrát na takovém místě a mezi nejlepšími hráči světa, to je naprosto úžasné," hodnotil své vystoupení už pětinásobný vítěz na PGA Tour. „Dokázat to navíc takovým způsobem, sedm birdie na posledních devíti jamkách..." Rory McIlroy, který hrál s Norem ve flightu k tomu jen poznamenal: „Někde na čtrnácté nebo patnácté jamce jsem si začal uvědomovat, že se tady děje něco výjimečného."

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/bmw-championship/R2023028/leaderboard

Foto: PING Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...