KucharMatt Kuchar se skvěle otřepal z promarněné koncovky na Masters a o zmrtvýchvstání se postaral i na RBC Heritage, kde mu nevyšlo druhé kolo a také ve třetím ve srovnání s nejlepšími ztrácel. Ve finále v něm ale bouchly saze a po desíti jamkách byl ten den na -7, zatímco před finále vedoucí Donald na něho začal v jednu chvíli ztrácet.

Angličan pak našel půdu pod nohama, a když Kuchar vůbec poprvé ten den chyboval na sedmnácté jamce, vypadalo to na rozehrávku. To však domácí hráč odmítl, když na poslední jamce zavěsil z bankru rovnou do jamky na birdie. Bylo na Donaldovi, jenž šel v závěrečném flightu, aby na tento skvělý kousek zareagoval. Jenže bývalá světová jednička odpověď nenašla. Kuchar tak po výborném představení ve finále, kdy na Donalda ztrácel čtyři rány, slavil sedmý titul na PGA Tour.

„Byl to trochu šok," ohlédl se vítěz za svým jediným zaváháním z předposlední jamky, „ale abych to ze sebe setřásl, říkal jsem si, že jsem odvedl dobrou práci."
Na poslední jamce si byl ale podle svých slov jistý, že svou roli zvládne, třebaže skončil druhou ran v písku. „Řekl jsem svému keddymu, že je to poslední rána, přinejhorším by z toho byl snadný par, protože s hrou z bankrů nemám žádný problém. Šlo jen o to, abych dobře přečetl dráhu, viděl jsem, že je tam break doleva. A pak už diváci začali bouřit, neskutečný pocit!"

Kompletní výsledky turnaje zde

Co Kucharovi nevyšlo na Masters, to si vynahradil o týden později na RBC Heritage. Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...