jota

Donald bankrBývalá světová jednička Luke Donald zažil i vinou zranění ústup ze slávy a momentálně hledá cestu zpět mezi nejlepší golfisty, přesto v jeho hře stále objevíme řadu inspirativních prvků. Ne náhodou se Angličan řadí mezi nejlepší hráče, pokud jde o krátkou hru. S wedgemi i patrem si počíná nadmíru obratně.

1. Technika patování
Soustřeďte se na základy a držte se jasného plánu. Pokud k tomu přidáte poctivý trénink, patování nebude dílem náhody či štěstí. Nesmíte podceňovat ani základní úkony. Pravidelně kontrolujte vyrovnání patru, polohu míčku i dráhu úderu.
Sám za tím účelem v tréninku využívám lanko, abych si ověřil, kam míří líc hole. Soustředím se také na to, aby oči směřovaly k míči zevnitř a ruce visely pod rameny, díky tomu se hlava patru pohybuje po neutrální dráze. Abych minimalizoval rotaci hlavy patru, svírám jej spíš dlaněmi než prsty. To všechno jsou předpoklady pro správný pat.

2. Pitch
V uplynulých letech se výuka této rány proměnila. Profesionálové si nyní míček posouvají víc dopředu, takže mohou efektivněji využít bounce hole. Šaft se drží ve vzpřímenější poloze a nenaklání se dopředu. Ujistěte se, že hůl je ve stejné pozici v založení i při zásahu míče.

3. Chip
Chip a pitch by se od sebe neměly moc lišit. Při chipu jen měníte založení hole, kdy využíváte menší loft, aby míček více roloval. V založení si jej proto umístěte o něco dozadu. Na rozdíl od pitche, kdy se snažíte v impaktu udržet loft, při chipu můžete líc trochu zavřít, podobně jako při postupném uvolňování rukou do úderu při standardní plné ráně.

4. Únik z bankru
Při ranách z bankrů v okolí greenů spoléhám na rychlost hlavy hole. Ta hraje zásadní roli pro to, abych míček z překážky dostal ven. Pokud musím zahrát přibližně patnáctimetrovou ránu, rychlost švihu odpovídá plné ráně železem č. 7. Soustředím se přitom na správný zásah.
Měli byste cítit, jak hůl vedete dolů a dopředu ke své přední noze. Tak maximálně využijete bounce hole. Klidně si v tréninku udělejte značky ve vzdálenostech 2, 4 a 6 centimetrů za míčkem a následně zasahujte zvolená místa, švihejte přitom plnou rychlostí a procházejte holí důkladně pískem.

Foto: Globe Media/Reuters, Globe Media/Action Images


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...