Stenson HJako den a noc si byla podobná dvě závěrečná kola turnaje Deutsche Bank Championship v podání Sergia Garcíi, po třech kolech vedoucího muže pořadí. Zatímco v neděli hrál železy s laserovou přesností a vytvářel si skvělé pozice pro skórování, v pondělním finále své skóre snižovat nedokázal. Naopak. A jeho zaváhání využili ostatní. Šance se chopil Henrik Stenson a výbornou formu posledních týdnů konečně přetavil v turnajový vavřín. Zvítězil díky dvaadvaceti ranám pod par, čímž vyrovnal turnajový rekord, o dva údery před Stevem Strickerem.

„Jsem šťastný, že jsem se dokázal vrátit," pravil po návratu na vítěznou cestu Švéd, který se kdysi potýkal s málo vídaným yipsem při drajvování. Nyní patří k poměrně spolehlivým ostřelovačům, což dokazoval i ve finále. Cestu k titulu si vydláždil ale zejména perfektním zasahováním greenů, v regulaci jich trefil takřka 85 %, což bylo nejlepší číslo z celého startovního pole.
Výhra ho posunula na páté místo světového žebříčku, a hlavně vystrnadil Tigera Woodse z čela průběžného hodnocení FedEx Cupu.

Novým rekordem hřiště orámoval své finálové kolo Jordan Spieth a po 62 ranách se posunul výsledkovou listinou na dělené čtvrté místo, které zbylo i na Sergia Garcíu.

S nepořízenou odjížděla z druhého podniku play-off FedEx Cupu trojice golfistů ucházejících se o cenu pro Hráče roku. Pro Woodse bylo dělené 65. místo dokonce nejhorším při jeho účinkování v Bostonu, Scott skončil třiapadesátý a po první rundě vedoucí Mickelson se postupně propadal, až zakotvil na dělené 41. příčce.

Kompletní výsledky turnaje zde

Henrik Stenson zúročil výbornou formu a dočkal se výhry na PGA Tour. Zdroj: Stan Badz/ PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...