hovbmwSkvělou formu ze závěru sezony přetavil ve dva po sobě jdoucí triumfy v posledních dvou turnajích, což znamená jediné. Vítězem FedEx Cupu pro rok 2023 se stal sympatický Nor Viktor Hovland a zcela dostál pověsti jednoho z nejtalentovanějších mladých hráčů současnosti.

TOUR Championship ovládl přesvědčivě, když zvítězil s náskokem pěti ran na Xandera Schauffeleho, jemuž nebylo nic platných ani osm ran pod par ve finálové rundě. Viktor se totiž také činil a šel finále jen o jediný úder hůře. Celkově se tak s bonifikací, s níž šel do turnaje, dostal na 27 pod par. Pokud bychom výsledky turnaje o bonifikaci očistili, pak by se oba hlavní protagonisté dostali na 261 úderů a vzhledem k těmto číslům by rozehrávka určitě nabídla dramatickou zápletku.

Za výhru Hovlandovi náleží pohádková odměna ve výši 18 milionů dolarů, ale to pro pětadvacetiletého Nora nehrálo zase tak velkou roli. „Pro peníze nehraju, nebudu kvůli nim šťastnější, je to o těch vítězných okamžicích. Je samozřejmě fajn mít nějakou jistotu, pro sebe, pro budoucí potomky, ale peníze nejsou ta hlavní motivace, proč to dělám. Pořád tomu ještě nemohu uvěřit, ale asi jsem poslední dva týdny předváděl svůj nejlepší golf. Teď se nemůžu cítit šťastnější!"

Kompletní výsledky turnaje na https://www.pgatour.com/tournaments/2023/tour-championship/R2023060/leaderboard

Foto: PING Golf


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...