Koepka JudeMohla to být parádní náplast na neúspěch na domácím Open, jenže... Jenže Rory McIlroy poslední kolo na WGC-FedEx St. Jude Invitational nezvládl a z vedení se propadl na dělené čtvrté místo. Z titulu, prvního ze série World Golf Championships, se těší Brooks Koepka, který o tři rány přehrál krajana Webba Simpsona, o další úder zpět skončil Australan Marc Leishman.

McIlroy a Koepka spolu vytvořili závěrečný flight a severoirský golfista, jenž se do čela probojoval po sobotní parádě v podobě 62 ran, velmi rychle pustil otěže z rukou. Američan od třetí do šesté jamky přidal tři birdie a rázně tím udal tón závěrečného kola. McIlroy na to nenalezl odpověď a jako jediný z první desítky pořadí končil finále v plusových číslech (+1).

Koepka přidal do své sbírky šestý titul z EPGA Tour, z turnaje, který je zároveň součástí PGA Tour. „Zažívám pár neuvěřitelných let, během kterých je to skvělá jízda, hraju dobře a těším se, co všechno mi ještě přinese budoucnost," pravil dobře naložený Američan. „Kdykoliv hraju, naučím se něco nového, za poslední tři roky jsem hned devětkrát skončil druhý, ale i to mě obohacuje. Snažím se pochopit, co mí soupeři udělali lépe, snažím se zjistit, jaké rány mohu hrát pod tlakem a proč jsem chyboval. Díky tomuto přístupu jsem v uplynulých sezonách odvedl dost dobré práce, porozuměl jsem své hře, zvlášť v situacích, kdy jsem v nesnázích."

Kompletní výsledky na www.europeantour.com/europeantour/season=2019/tournamentid=2019064/leaderboard/index.html?showLeaderboard=Y#/leaderboard

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...