Melecka-750Golfistka Tereza Melecká zakončila turnaj ve Švýcarsku v rámci elitní Ladies European Tour se skóre -1 na děleném třicátém místě. Naopak Janě Melichové se ve finálovém kole příliš nedařilo a turnaj zakončila šedesátá se skóre +5.

Přitom obě české hráčky postoupily na hřišti poblíž Zugu do finále poté, co zakončily úvodní dva hrací dny v paru. "Bohužel jsem nebyla schopná najít rytmus a putovala jsem asi nejhůře za poslední tři měsíce. Prostě mi to dneska nesedlo," hodnotí Melichová nepovedené finálové kolo.

To Melecká v průběhu dne zabrala a dokázala své skóre výrazně zlepšit. "Po první devítce jsem měla tři rány navíc, ale řekla jsem si, že se cítím dobře a mám na to, abych začala skórovat," pokračuje Melecká.

"Jsem opravdu ráda, že jsem si konečně sama sobě dokázala, že umím skórovat. Na finálovém dni mě asi mrzí jeden čtyřpat, jinak je to za mě slušný výsledek. Doufám, že z toho budou i nějaké body do žebříčku," připomíná Melecká, že sezona se pomalu chýlí ke konci.

Příští týden čeká elitní české golfistky turnaj ve Francii, po kterém je na programu turnaj v Irsku. Poté se LET přesune mimo evropský kontinent s tím, že závěrečný listopadový turnaj ve Španělsku o 650 tisíc euro (16,1 milionu korun) bude jen pro vybrané hráčky podle žebříčku.

Právě Melecká potřebuje v závěru sezony sbírat body, aby uhájila místenku mezi elitními hráčkami ročníku.

Text: TZ, David Janeczek
Foto: Archiv Terezy Melecké

Finálové výsledky
https://ladieseuropeantour.com/reports-page/?tourn=1930&season=2022&report=tmresult~season=2022~result=PF~


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...