ilu-advice-750Ne každý z rekreačních amatérských golfistů má tolik času, aby pravidelně trénoval. A když se tu možnost má, většinou zamíří na driving a odpálí kbelík míčků železy, dřevem, či driverem. A většinou tak trochu opominou hru wedgemi. Přitom hráči, kteří na hřišti usilují o pokoření hranice sta, či devadesáti, se jen málokdy dostanou na green v regulaci. A pak nezřídka hrají na green právě wedgemi.

Takže naše doporučení zní, když už se dostanete na trénink, zamiřte tentokrát na chipping green a pořádně prověřte svou hru wedgemi. Jak na to? Poradíme několik způsobů, jak svou hru wedgemi vylepšit.
Inspirovat se můžeme třeba i u jednoho z nejlepších hráčů světa Dustina Johnsona. Když se DJ zaměřil na vylepšování své hry wedgemi, udělal to v podstatě jednoduše. S každou ze svých wedgí zahrál měkký, střední a tvrdý švih, změřil si vzdálenosti a poté pracoval na vybroušení hry s nimi.

To je ostatně podle odborníků základ hry s wedgemi: naučit se trefovat různé vzdálenosti se stejnou holí. Existuje ale víc způsobů, než ten, který používá DJ.
Můžete použít třeba systém hodinových ručiček, což převedeno do praxe znamená, že jednou začínáte svůj švih na „dvanácté" hodině, jindy například na třetí. Další možností je mít čtyři základní švihy pro rány wedgemi: čtvrtinový, poloviční, tříčtvrtinový a plný. V podstatě jde o to, abyste snížili rychlost vašeho švihu zkrácením, nebo prodloužením švihu, nikoliv jeho zpomalením.

Jakmile i některou z možností vyberete, vyrazte na driving a věnujte tentokrát víc času než obvykle tréninku hry s wedgemi. Najednou pak zjistíte, že váš „život" na golfovém hřišti bude snazší.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...