me-press-rak-canon-750V pořadí už jedenácté European Masters of Golf Playing Journalist se odehrálo první říjnový týden v Golf&Spa Resortu Konopiště a roli favoritů potvrdil tým novinářů Rakouska, kteří obhájili vítězství z posledního evropského šampionátu před třemi lety v Murhofu. Český novinářský výběr obsadil v dvoudenním turnaji čtvrté místo.

Na letošním mistrovství Evropy startovalo osm desetičlenných evropských týmů a po prvním hracím dni na hřišti d'Este byla situace na prvních třech příčkách hodně vyrovnaná. Vedli Italové společně s Němci a jen o bod pozadu bylo Rakousko. Odstup čtvrtého Česka už byl o něco větší – od třetí příčky je dělilo 16 bodů.

Rozhodl druhý den na hřišti Radecký a také výrazně zlepšený výkon Rakušanů. Ti nakonec získali celkem 477 bodů a vyhráli s náskokem devíti bodů před druhou Itálií. Třetí skončilo Německo, které bez větších problémů uhájilo náskok před českými novináři. Pět bodů, které domácí hráči stáhli, bylo příliš málo, a tak již poněkolikáté obsadili nepopulární 4. místo.

Na turnaji startovalo 8 týmů, přičemž do výsledků se započítávalo osm nejlepších skóre z každého dne. Hrálo se systémem stableford, navíc s přepočtem na tři čtvrtiny hracího handicapu. Jistou výhodu měli tedy hráči s nižšími handicapy, jimž se z hracího handicapu odečítalo méně. Právě to využilo Rakousko, které mělo mezi deseti hráči hned šest se single handicapem.

V týmech se objevilo několik známých tváři z televizních obrazovek: bývalý obránce AC Milán a nyní televizní expert italského vysílání Sky Sport Stefano Nava, reportér německého Eurosportu Oliver Sequenz či český sportovní komentátor Jaromír Bosák.

Připravil: Alois Žatkuliak
Foto: Canon

Více zajímavostí a fotografií naleznete na https://www.facebook.com/CzechMediaGC/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...