ilu-advice-750Jedna ze skvělých věcí v golfu je i ta, že se stále lze zlepšovat. Je to jen o přístupu, o tom, jak často chodíte trénovat a jak vaše tréninky vypadají. Zahrát si rundu s přáteli, to je fajn, ale tu a tam je ku prospěchu hry zajít si na driving, nebo na další cvičné plochy a věnovat se některým úderům, s nimiž jsme se na hřišti poněkud trápili. Co dělat, aby čas strávený na tréninku přinesl i kýžené ovoce v podobě zlepšení? Nabízíme pět tipů, jak na to.

1. Zapomeňte na rychlopalbu
Rozhodně sázejte na drivingu mnohem víc na kvalitu, než na kvantitu. Pokud si koupíte velký košík, případně kbelík, s míčky a vystřílíte ho rychlopalbou za dvacet minut, je velice pravděpodobné, že na úrovni vašich ran se to nijak pozitivně neprojeví. Vypracujte si rutinu, trochu zpomalte, nespěchejte a naopak se snažte dát si záležet při každém odpalu.

2. Rozhodně nezačínejte s driverem
Pokud začnete svůj trénink na drivingu rovnou tím, že vezmete do ruky driver a začnete s ním odpalovat míčky, máte téměř jistotu, že si zaděláváte na zdravotní problémy. Sázkou na jistotu je začít s méně „agresívní" holí. Ideální je třeba osmička železo, protože švih s ní je snadnější a méně silový.

3. Vyberte si cíl a miřte na něj
Když trénovat rány, tak rozhodně s cílem trefovat je tam, kam chceme. A nejen kam chceme, ale také musíme přitom přemýšlet, kam má míček dopadnout a kam se nejspíš odrazí. To jsou věci, na které je dobré se zaměřit. Použijte přitom i zaměřovací tyč. Pokud ji nemáte, stačí vytáhnout z bagu další železo a položit ji ve směru, kam chceme, aby naše rány létaly.

4. Puttovací dril na greenu
Spousta golfistů se zaměřuje především na to, jak trefují rány svými železy, nebo drivery, ale poněkud pozapomínají na to, kde mohou nabrat nejvíc úderů. Nebo naopak ubrat. Puttování je v golfu, když ne nejdůležitější, tak velice důležitou součástí hry. Většinou se trénink na greeny omezí na několik náhodně vybraných jamek, směrů a vzdáleností. Vložte do své přípravy prvek opakování. Trefte třeba dvacetkrát třímetrový putt, nebo desetkrát za sebou zahajte delší putt ze stejného místa. Získáte tím sebevědomí a jistotu, která se bude na hřišti hodit.

5. Cvičte různé druhy a typy chipů
Když se ocitnete při hře v situaci, kdy musíte vytáhnout k záchraně vysoký flop, většinou to dobře nedopadne. Zvlášť, když jste ho nikdy předtím vlastně ani netrénovali. A na hřišti už není čas ani prostor na cvičení nových úderů. To si nechte na chipping green. Rezervujte si na to dost času a trénujte různé podoby krátkých ran. Vysokých, nízkých s doběhem. A zkoušejte je hrát s různými druhy holí a z různě vysoké trávy. Vyplatí se to...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...