PM-Polasek-Cellerova-750Velmi dobře připravené hřiště na Konopišti přivítalo 8.–9. října na 60 Mistrů a Mistryň ve hře na rány. Úvodní den, a stejně i finálová neděle, patřil Davidovi Poláčkovi (na snímku), reprezentantu GC Kunětická Hora. Na hřišti d´Este s výsledkem 72 ran. Dámské kategorii vévodila také reprezentantka GC Kunětická Hora Anna Cellerová (na snímku). Pro 18. ročník byl CUT určen, 84 ran v kategorii mužů. U žen stačilo 86 ran.

Neděle v podání Davida Poláčka, výsledek – 1 po devíti jamkách a kontrola hry spoluhráčů ve flightu, podobně jako v sobotu. „Hrál jsem solidní golf, v sobotu i v neděli se mi podařilo pouze po jednom birdie. Hřiště bylo dobře připravené, ale greeny byly velmi těžko čitelné", popisuje vítěz. Konečný výsledek 73 ran, znamenal jasné vítězství, kdy k birdie zapsal na poslední jamce double bogey. Druhé místo zahrál solidní hrou Erik Grubner, GC Svobodné Hamry 144 ran (74 + 74), před třetím mariánskolázeňským profesionálem Rudolfem Nechanickým jun. 149 ran (76 + 73). V kategorii žen, podpořila svůj nedělní výkon patnáctiletá Anna Cellerová výsledkem 149 (74 a 75). Následována Ellou Rintovou z GC Karlovy Vary s výsledkem 154 ran Třetí místo získala Justýna Šafaříková, GC Hradec Králové také s výsledkem 154 ran. Cellerová: „jsem velmi spokojena se svoji hrou, velmi se mi dařily rány do greenu, ale patování bylo po oba dny velmi náročné.

„Pěkně připravené hřiště, sportovní štěstí a skvělí spoluhráči. Náročné greeny. Mám velkou radost za finanční prémii 50.000 Kč od společnosti Tipsport, kterou využijeme na mládežnický golf u nás v klubu. V příštím roce plánuji studium na americké univerzitě a tím nebudu mít možnost tento turnaj hrát, ale jsem velmi rád, že moje jméno bude mezi vítězi", říká David Poláček.

„Hřiště bylo ve velmi dobré kondici a počasí hráčům přálo. Děkujeme společnosti Tipsport za podporu tohoto jedinečného turnaje", dodává Ladislav Bien z pořádající společnosti Czech Golf Production.

Devatenáctý ročník Tipsport Poháru Mistrů bude na hřištích Golf & Spa Resort Konopiště ve dnech 7.–8. října 2023.

Autor: Czech Golf Production, Foto: Ota Mrákota

Výsledky
Muži
1. David Poláček, Golf Club Kunětická Hora, 145 ran (72 + 73)
2. Erik Grubner, Golf & Country Club Svobodné Hamry, 148 ran (74 + 74)
3. Rudolf Nechanický j., Royal Golf Club Mariánské Lázně, 149 ran (76 + 73)
Ženy
1. Anna Cellerová, Golf Club Kunětická Hora, 149 ran (74 a 75)
2. Ella Rintová, Golf Club Karlovy Vary, 154 ran (79 a 75)
3. Justýna Šafaříková, Golf Club Hradec Králové , 154 ran (79 a 75)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...