Inzerce
Golf v ČR

wernerTak jsem byl znovu peskován, že jsem se objevil v golfové klubovně v džínách. Hmm. Je čas se nad tím nahlas zamyslet. Když jsem v roce 1972 začal hrát tenis, bylo nemyslitelné hrát v něčem jiném než v bílém. Postupně se tenisové kurty k potěšení všech zabarvily a čistě bílý zůstal pouze Wimbledon. Paráda.
Naše golfové povědomí si však hraje na Old Course. Proč to tak je? Co nás tak láká na golfových totemech. Zvyklostech, které jsme nikdy reálně nezažili a které svět z valné většiny opouští? Je to úcta k nepoznané tradici, nebo neschopnost rozlišovat?

Celý článek...

Pravidla - test

il senior-1Když hrajeme golf, pro konečný výsledek má stejnou váhu každá rána, jak mimořádně dlouhý drajv, tak centimetrový pat. Po šedesátce je sice důležité udržovat dostatečnou délku ran, ale daleko důležitější roli začíná hrát kvalitní krátká hra. Řeč je o hře krátkými železy, především wedžemi a patrem. Hra v blízkosti greenu a na něm by měla být středem pozornosti každého seniorského golfisty.

Celý článek...

VlkovaKlára Spilková neprošla po čtyřech kolech cutem, Karolíně Vlčkové nevyšlo finále, v němž zahrála čtyři údery nad par (celkově +5), což znamenalo dělenou 60. příčku. Kartu na LPGA Tour pro rok 2018 si přitom zajistilo jen dvacet nejlepších hráček.

Celý článek...

kasinaondrejAmerický golfista Lee Trevino byl nejen skvělý a úspěšný profesionál, ale po celý život to byl člověk s originálním smyslem pro humor. Dodnes je radost ho poslouchat, protože nikdy nenudí a vždycky vymyslí nějakou zábavnou „ptákovinu".

 

Celý článek...

GolfistaRoku2017-photo-ZdenVítězi ankety Hráči roku 2017 byli vyhlášeni v pátek 24. listopadu v Erpet Golf Centru na pražském Smíchově ve svých kategoriích Sára Kousková a Šimon Zach, který navíc obhájil svoje loňské prvenství. Čerstvý vítěz dvou turnajů v řadě na americké půdě se XXII. Večera českého golfu nemohl kvůli svému studijnímu pobytu v USA osobně zúčastnit, trofej za něj převzal jeho mladší bratr Matouš.
Oceněni ale byli také v současnosti dva nejlepší profesionálové, členové Czech Golf Teamu: za nejlepší ženský úspěch v podobě vítězství na turnaje Ladies European Tour v Maroku Klára Spilková, za postup na Challenge Tour mezi muži Stanislav Matuš.

Celý článek...

Spilkova Racek SlukaLetos podruhé předávala Klára Spilková symbolický šek jako pomoc Dětskému domovu Racek u Benešova. Tentokrát šlo o 72 000 korun, které pro domov získal partner nejlepší české golfistky, společnost B. Brown, a za které byly nakoupeny různé sportovní potřeby. Věcné dárky přidal také CzechTourism, rovněž partner hráčky.

Celý článek...

Strana 5 z 171

5

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...