matus-ypsilonCzech PGA Strokeplay Championship (Mistrovství České PGA na rány) ze seriálu golfové Czech PGA Tour se hrálo s dotací 500 000 Kč na 3 kola v libereckém GR Ypsilon. Po kolech 69, 69, 66, celkem 204/-12 v něm způsobem start – cíl zvítězil (a na své konto si připsal vítězných 94 450 Kč) český profesionál Stanislav Matuš. O „propastných" pět ran na něj z druhého místa pokukoval Ital Federico Elli (celkem -7), výsledek -5 pak stačil Španělovi Adamu Sagarovi na třetí místo. O ránu zpět dělil čtvrté místo Adam Rajmont a amatér Jan Cafourek, který se tak překvapivě vklínil mezi českou profesionální špičku.

Svou formu tušil Stanislav Matuš už po prvním kole (69): "Hrálo se mi docela dobře, foukal správný vítr. Při opačném by to asi bylo složitější – aspoň pro mě foukalo na pětiparech do zad. Jinak základ byl dnes v trefování fairwayí a greenů – snad jenom jednou jsem se netrefil, kvůli špatnému výpočtu převýšení. V dalších dnech mám v plánu držet se dnešní hry a samozřejmě je mým cílem tady vyhrát."

A svou formu si Standa Matuš pochvaloval i po druhém kole (69):„Bylo to snad ještě snadnější než včera. Akorát, že mi dnes vůbec nepadaly paty. Hned na jedničce jsem nedal půlmetrák do birdie, na dvojce jsem neproměnil třímetrák, na osmičce metrový pat taky nevyšel. Zbytek úderů ale fungoval jak měl, fairwaye i greeny jsem trefoval v regulaci. Vyšel mi závěr, spadlo to tam na 17. i 18. jamce, takže spokojenost. Kdybych dnes šel mínus 6 nebo i 7, vůbec bych se nedivil."
...a že nebyl daleko od pravdy potvrdil hned ve třetím, závěrečném, nedělním kole, ve kterém přinesl 66/-6.

Ředitel turnaje Pavel Krenk byl velmi mile překvapen zájmem diváků: „Je vidět, že golfová divácká osvěta začíná fungovat. Zdá se, že místní golfisté se přišli podívat, jak jejich oblíbené hřiště hrají ti nejlepší".

Celkové výsledky turnaje najdete ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...