Mruzek grandFilip Mrůzek, král letošní golfové sezony, nedal ani v posledním turnaji letošní série Czech PGA Tour nikomu šanci. Svůj náskok před dnešním posledním kolem turnaje SurGal Clinic Grand Finále Kaskáda nakonec navýšil na stěží uvěřitelných 8 ran a potvrdil, že mu vítězství v letošním finančním žebříčku Czech PGA Tour patří právem.

Na druhé místo se prosadil mstětický Ondřej Lieser, třetí pozici dělili o další dvě rány zpět Brit Farrelly, amatér Vítek Novák, Slovák Peter Švajlen a loňský vítěz Martin Příhoda.

Za chladného, ale slunečného počasí se dnes odehrál finálový den SurGal Clinic Grand Finále Czech PGA Tour. Další ze svých letošních skvělých výsledků vítěz Order of Merit (finanční žebříček) Filip Mrůzek okomentoval slovy: „Hra mě bavila. Sice jsem maličko zapochyboval, když jsem po pěti jamkách šel plus dva, ale pak jsem se čtyřmi pary dostal do klidu. Zbytek jamek jsem hrál tak, abych se vyhnul potížím. Výsledky možná maličko ovlivnil vítr, ale já jsem hrál už i ve větším vichru (Maroko, Německo), a hlavně v listopadu ve Španělsku při Q-School fouká vždycky."

Druhou devítku už podle svých slov zvládl snadno. „Zaskóroval jsem na desítce, čtrnáctce i patnáctce a rozdíl už byl tak velký, že si neumím představit, co by se muselo přihodit, abych o vítězství přišel. Na závěr jsem zvládnul i zdejší „Amen Corner" – jamky šestnáct až osmnáct."

Ostatní hráči Mrůzkovu jízdu sledovali zpovzdálí. Poté co se vyrovnal se svým zakolísáním v prvních pěti jamkách, nedal už nikomu šanci.
Nejlepším amatérem byl na turnaji Vítek Novák (spolu s Mrůzkem prošel letos cutem na turnaji European Tour) na děleném třetím místě, nejlepší ženou byla Šideri Váňová, jež skončila patnáctá.

Turnaj se hrál od 1. října o finanční dotaci 600 tis. Kč. Letošní sezona Czech PGA Tour tímto turnajem končí a promotérská společnost Česká 1 se začíná připravovat na sezonu následující.

Celkové pořadí Order of Merit Czech PGA Tour 2015:
1. Filip Mrůzek 590 000 Kč
2. Ondřej Lieser 395 106 Kč
3. Stanislav Matuš 334 567 Kč

Zdroj: Radovan Vrátný, Czech One
Foto: Martin Kabát, Czech One


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...