KaskadaZávěrečný díl Pilsner Urquell Czech PGA Tour na brněnské Kaskádě otevřel své brány zajímavými výsledky úvodního kola. Na Kaskáda Grand Finále Czech PGA Tour se mj. rozhoduje o vítězi celé série, která začala v první polovině května na Kunětické Hoře. Po osmi odehraných turnajích se boj o celkový primát zúžil na dvojici Filip Mrůzek – Stanislav Matuš.

Oba vstoupili do finálového klání s velkým odhodláním a hned od prvního dne útočí na nejvyšší příčky. Ostatně Stanislav Matuš může Pilsner Urquell Czech PGA Tour vyhrát jedině za předpokladu, že na Kaskádě zvítězí. Filip Mrůzkovi stačí k celkovému prvenství skončit nejhůře na 19. místě.
Lépe než dvojice úspěšných českých profesionálů zahrál v úvodním kole pouze Roland Hahn. Maďar není na Pilsner Urquell Czech PGA Tour žádným nováčkem a letos ovládl skvělý druhým kolem Ramlösa Media Trophy 2012 v Berouně. Už loni na sebe několikrát upozornil výbornými výkony a na Kaskádě se pustil do posledního turnaje série s vervou. Čtyři birdie a dvě bogey dávají na hřišti s parem 72 výsledek 70 ran (-2) a Hahnovi vedení po prvním kole.
Filip Mrůzek ztrácí na Hahna jediný úder, ale jeho kolo nabídlo daleko pestřejší podívanou. Lídr Money Listu Pilsner Urquell Czech PGA Tour se na prvních jamkách nadechl k parádnímu představení a po pětce byl na skóre -3. Po jednom bogey a dvou birdie uzavřel první polovinu kola za -4 a vypadalo to na skvělý začátek turnaje. Jenže na druhé devítce zapsal po jednom double bogey a bogey a spadl na -1. Před svým hlavním konkurentem Stanislavem Matušem si drží nejmenší možný náskok jedné rány. Matušovo kolo bylo klidné a vyrovnané. Se dvěma birdie a stejným počtem bogey zaznamenal 72 ran a jde zatím v paru. Shodného výsledku jako Matuš dosáhli i Stephane Lovey a Petr Nič.
Slušnou pozici si po prvním dnu vypracoval i čerstvý majitel stálé karty na Challenge Tour Marek Nový. Trojnásobný vítěz národního žebříčku profesionálů nasbíral 74 úderů a v dalším průběhu tříkolového turnaje bude útočit z dělené 11. příčky.

PILSNER URQUELL CZECH PGA TOUR 2012
KASKÁDA GRAND FINÁLE CZECH PGA TOUR 2012
POŘADÍ PO 1. KOLE
1 HAHN Roland 70 (-2)
2 MRŮZEK Filip 71 (-1)
3 MATUŠ Stanislav 72 PAR
LOVEY Stephane
NIČ Petr
6 ASTL Leo 73 (+1)
JANDA Jakub
LIZÁNEK Lukáš
PÁLENÍK Štefan
STUDENÝ Adam (AM)

DALŠÍ PROGRAM TURNAJE

pátek 5. října 2012 – kombinace Kamenná / Dřevěná
2. kolo turnaje profesionálů - start 7:30; postupný z odpaliště č. K1

sobota 6. října 2012 – kombinace Kamenná / Dřevěná
3. kolo turnaje profesionálů - finále / start 7:30 postupný z odpaliště č. K1

Zdroj: FreeDrive

Průběžné výsledky Grandfinále můžete sledovat ZDE>>>


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...