Vincentka-golfinfo

Ski-a-GolfV Rakouském Zell am See se o překrásném slunečném víkendu 11. - 13. 5. 2017 konalo XIV. Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF. Lyžařská část se uskutečnila na Kaprunském ledovci Kitzsteinhorn a golf se odehrál na dvou vynikajících rakouských 18 jamkových mistrovských hřištích Golf Club Kaprun a Zell am See.

Mistrovství světa v kombinaci SKI&GOLF se počítá celkově součet lyžařské části obřího slalomu násobené čtyřmi a dvou kol golfu hrané na rány, tak dostaneme celkový výsledek hráče. Na start se postavilo celkem 196 závodníků z mnoha nejen evropských zemí a mezi nimi letos nechyběl ani velký zástup přihlášených závodníků z České republiky.

Pro naše reprezentanty to byl velmi vydařený šampionát, přivážejí celkem osm cenných medailí, o jednu více než na předcházejícím šampionátu.
Největším úspěchem české výpravy, je však celkové prvenství mezi ženami Evy Koželuhové, pro kterou to byl již v historii SKI&GOLF její celkový třetí titul Mistryně světa. Eva, měla dále velkou zásluhu na prvenství v kategorii MIX párů společně s Petrem Kabátem (PRO) a také v prestižní kategorii národních týmů, kde Czech Team celkově obsadil fantastické 3. místo, společně se spoluhráči Janem Schovánkem, Janem Arnoldem, Petrem Kabátem a Daliborem Manďákem, který v turnaji zaznamenal dokonce své první Hole in One na jamce 14.

Další dvě individuální medaile do sbírky přidali v kategorii Masters II za druhé místo Josef Novák a za třetí místo Pavel Gola. V kategorii Profesionálů obsadil 2. místo Petr Kabát, v kategorii Junior získal bronzovou medaili velký talent a příslib tohoto dvojboje Jakub Šinták. V týmech Master přivážejí stříbrné medaile Moravian Team ve složení Jiří Krátký, Pavel Gola, Petr Štursa, Jan Mušálek a Lukáš Doležal. Všem českým reprezentantům k velkému úspěchu na Mistrovství světa moc gratulujeme!

V lyžařské části dominoval Švýcarský reprezentant Simon Steimle, který zajel nejlepší čas ze všech účastníků 31,62 sec a vzhledem k tomu, že zahrál velmi i slušně v golfové části, dvakrát po 78 ranách získal tak nakonec pro sebe poprvé celkový triumf Absolutního Mistra světa v kombinaci SKI&GOLF.
Nejnižší skóre v golfové části za dvě odehraná kola měl Jarand Arnoy, PGA Norway, který zahrál celkem 9 ran pod PAR hřiště, skóre 67, 69.
Celkové výsledky z Mistrovství světa SKI&GOLF 2017 najdete zde: www.skigolfworldcup.com

Naši nejlepší reprezentanti v jednotlivých kategoriích:
Women: 1. místo Eva Koželuhová 307,24, lyže 38,06 sec; golf 78, 77
PRO: 2. místo Petr Kabát 291,16, lyže 34,04 sec; golf 75, 80
Masters II: 2. místo Josef Novák 336,96, lyže 39,99; golf 78, 83
Junior: 3. místo Jakub Šinták 296,08, lyže 34,27 sec; golf 82, 77
Mid: 7. místo Jan Schovánek 302,48, lyže 35,87; golf 83, 76
Main: 8. místo Lukáš Doležal 304,20, lyže 35,30; golf 88, 75
Mistrovství České republiky v kombinaci SKI&GOLF 2017, které předchází světovému šampionátu v Zell am See, se uskuteční v příštím roce v termínu 6. - 7. dubna 2018.
Organizátor a promotér Czech Golf Production www.czgp.cz, přihlášky a registrace www.skigolf.cz.

Autor: Ladislav Bien, Czech Golf Production
Foto: CGP


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...